Šis raksts izdrukāts no KNAB mājas lapas http://www.knab.gov.lv/lv/archive/?archive-month=5&archive-year=2011
27.09.2016

Seko KNAB
Skaties KNAB
Spied PATĪK
Viegli
OECD vadlīnijas  multinacionālajiem uzņēmumiem
mazinam slogu
Nomaksāt!

Jaunumi e-pastā

8000 20 70

Ziņu arhīvs un notikumu kalendārs

Notikumi

KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēde

Notikums: 2011-05-13

Ziņas

KNAB konstatējis 10.Saeimas vēlēšanu kampaņām pretlikumīgi izlietotus līdzekļus vairāk kā 93 000 latu apmērā

2011-05-31

Veicot 2010.gada vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis, ka viena partiju apvienība ir pārsniegusi likumā noteiktos priekšvēlēšanu izdevumus par vairāk kā 40 tūkstošiem latu, kā arī trīs politiskie spēki ir pieņēmuši prettiesiskus dāvinājumus kopumā gandrīz 50 tūkstošu latu apmērā.

Administratīvās apgabaltiesas 2011.gada 26.maija spriedums

2011-05-26

Par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā un par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmuma par pieteicēja saukšanu pie administratīvās atbildības atcelšanu. Spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā tā sastādīšanas dienā.

KNAB ierosinājis kriminālprocesu par vairāku valsts amatpersonu prettiesiskām darbībām

2011-05-26

2011.gada 20.maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika uzsākts kriminālprocess par vairāku valsts amatpersonu un amatpersonu, kuras ieņem atbildīgu stāvokli, Krimināllikumā paredzētu noziedzīgu nodarījumu veikšanu - noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu, kukuļdošanu, neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB par krāpšanu aiztur Gulbenes pašvaldības amatpersonu

2011-05-20

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros 2011.gada 17.maijā aizturēja Gulbenes novada pašvaldības amatpersonu un kādu komercuzņēmuma valdes locekli par pretlikumīgu un krāpniecisku darbību veikšanu saistībā ar pašvaldības iepirkumu.

KNAB par kukuļņemšanu aiztur Jelgavas slimnīcas valdes locekli

2011-05-17

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros 2011.gada 13.maijā saistībā ar kukuļošanu aizturēja SIA „Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes locekli un slimnīcas nodaļas vadītāju, kā arī divus komercuzņēmumu vadītājus.

KNAB sagatavojis pārskatu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas programmas 2009. – 2013.gadam izpildi

2011-05-09

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pārskata veidā ir apkopojis valsts pārvaldes iestāžu iesniegtās atskaites par Korupcijas novēršanas un apkarošanas programmas izpildi laika posmā no 2009.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.decembrim.

KNAB rosina neatlikt problēmas risināšanu saistībā ar partiju finansēšanu no neskaidras izcelsmes ienākumu avotiem

2011-05-03

Lai maksimāli mazinātu nelegāli iegūto līdzekļu pretlikumīgu izmantošanu partiju finansēšanā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis vēstuli Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, lūdzot apsvērt iespēju rosināt Saeimai izskatīt un pieņemt Ministru kabineta iesniegtos grozījumus Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā, kas paredz, ka partijām iemaksātos finanšu līdzekļus, kuru izcelsmi ziedotājs nevar pierādīt, tām jāieskaita valsts budžetā nevis jāatmaksā ziedotājam, kā to patlaban paredz likums.