Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Testi

Tests par korupcijas un interešu konflikta novēršanas jautājumiem

Kas no minētā ir uzskatāms par zinātnieka darbu, kuru valsts amatpersona var savienot ar valsts amatpersonas darbu bez rakstveida atļaujas?
Kuras sociālās grupas interesēs darbojas valsts pārvaldes institūcijas?
Par valsts amatpersonām tiek uzskatītas:
Ja valsts amatpersona ārpus pienākumu pildīšanas ir saņēmusi dāvanu, cik ilgu laiku pēc dāvanas saņemšanas šī valsts amatpersona nav tiesīga izdot administratīvo aktu vai veikt uzraudzības, kontroles, izziņas un sodīšanas funkcijas attiecībā uz dāvinātāju?
Vai valsts amatpersonai ir nepieciešama rakstveida atļauja, ja viņš/viņa vēlas savienot savu amatu ar amatu sabiedriskā organizācijā, negūstot no tā ienākumus, un likumā noteikts, ka amatu savienošanai ir nepieciešama atļauja?
Kurā normatīvajā aktā ir noteikti valsts amatpersonas amatu savienošanas ierobežojumi?
Ja iestādes vadītājs ar lēmumu atsaka izsniegt atļauju amatu savienošanai, vai valsts amatpersonai ir iespēja to apstrīdēt?
Kas no zemāk minētā tiktu uzskatīts par dāvanu likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpratnē?
Vai valsts amatpersonai ir atļauts tieši vai ar citu personu starpniecību prasīt, pieņemt ziedojumus vai jebkādā citā veidā piedalīties to vākšanā?
Vai valsts amatpersona drīkst par samaksu filmēties televīzijā pārraidītajā kādas augstskolas reklāmā?