Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Mācību tēmas

1.modulis. Interešu konflikta novēršana un valsts amatpersonu profesionālā ētika (jaunajām valsts amatpersonām)

Šī moduļa ietvaros tiek piedāvāti  likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normu skaidrojumi un piemērošanas prakse. Kurss ietver pamatjautājumus par korupcijas cēloņiem un sekām un valsts amatpersonu profesionālo ētiku. Kurss paredzēts valsts amatpersonām ar pieredzi valsts amatpersonas amatā līdz 1 gadam.

 
2.modulis. Interešu konflikta novēršana un valsts amatpersonu profesionālā ētika (valsts amatpersonām ar pieredzi valsts amatpersonas amatā vairāk kā 1 gads)

Šī moduļa ietvaros tiek piedāvāti  likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normu skaidrojumi un piemērošanas prakse, kā arī ieskicēti jautājumi par valsts amatpersonu profesionālās ētikas nozīmi interešu konflikta novēršanā. Kurss paredzēts valsts amatpersonām ar pieredzi valsts amatpersonas amatā ilgāku par 1 gadu.

 
3.modulis. Korupcijas risku izvērtēšana un pretkorupcijas pasākumu plāna izstrāde

Korupcijas risku rašanās iespēju izskaušana ir viens no sekmīgas institūcijas funkcionēšanas priekšnoteikumiem. Jebkura veiksmīgi izveidota sistēma zaudē savu efektivitāti, ja to no iekšpuses grauj negodīgi cilvēki, kas vai nu ļaunprātīgi izmanto uzticētās pilnvaras savtīgos nolūkos vai vispār nepilda savus pienākumus. Svarīgi ir savlaicīgi radīt vidi, kas novērš iespējamos interešu konfliktus un citus korupcijas riskus un veicina ētisku darba vidi. Svarīga loma šajā procesā ir tieši iestādes vadības ieinteresētībai un zināšanām, kā īstenojami iekšējie pretkorupcijas organizatoriskie pasākumi. Šī moduļa ietvaros tiek sniegtas zināšanas par iekšējās pretkorupcijas sistēmas izveidošanas tiesisko bāzi, kā arī skaidrota KNAB vadlīniju piemērošana pretkorupcijas pasākumu plāna izstrādei un korupcijas risku identificēšanai.