Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Politisko partiju finansēšana

banner_2020.jpg (51,23 KB)


 

Latvijā sākas priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām

25. Februāris, 2020.

Šodien, 25.februārī, Latvijā sākas 60 dienu ilgais priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Ņemot vērā, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 2020.gada 25.aprīlī, priekšvēlēšanu aģitācijas periods sākas 25.februārī un turpināsies līdz 25.aprīlim. Šī perioda laikā noteikti stingri priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu.

Vēršam uzmanību, ka apmaksātas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, preses izdevumos un publiskajās vietās, politiskajām partijām ir noteikti stingri ierobežojumi. Partijām atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kuri likumā noteiktā termiņā ir deklarējuši priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumus. Ar priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumiem iespējams iepazīties KNAB mājas lapā: https://www.knab.gov.lv/lv/finances/campaigning/price/.

Vienlaikus KNAB mājas lapā: https://www.knab.gov.lv/lv/finances/campaigning/information/ publiskojis arī informāciju par priekšvēlēšanu aģitācijas limitiem, kādus politiskās partijas drīkst izlietot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu izdevumiem.

Atgādinām reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, ka priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumi jāiesniedz KNAB ne vēlāk kā 3 darbdienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas, t.i. līdz š.g. 28.februārim.

Laikā periodā no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai partijām un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem ne vēlāk kā 3 darba dienu laikā pēc līgumu noslēgšanas (par aģitācijas izvietošanu) jāiesniedz paziņojumi par paredzamo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu vai pasta pakalpojumu sniegšanu.

 

rd-velesanas-2020.jpg (120,30 KB)