Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Politisko partiju finansēšana

Aicinām neskaidrību vai jautājumu par priekšvēlēšanu aģitāciju gadījumos sazināties ar KNAB pa e-pastu knab@knab.gov.lv vai telefoniski: 67356190 , 67797264, 67797266, 67797265 vai 67797263.


 

KNAB uzsāk trīs padziļinātas pārbaudes par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

29. Augusts, 2020.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā saņēma ap desmit signāliem par iespējamiem aģitācijas aizlieguma pārkāpumiem, trīs gadījumos KNAB saskatīja pamatu uzsākt padziļinātu pārbaudi. Divi gadījumi saistīti ar to, ka tirdzniecībā aizvien iespējams iegādāties preses izdevumus, kuros iekļauta politiskā reklāma, savukārt trešais gadījums saistīts ar sociālajā medijā apmaksātu politiska rakstura saturu.

Tāpat KNAB no iedzīvotājiem saņēma vairākus signālus, kas saistīti ar partiju un deputātu kandidātu bezmaksas aktivitātēm sociālajos tīklos. KNAB vērš uzmanību, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums t.s. klusajā periodā sociālajos tīklos liedz par maksu popularizēt ierakstus, taču neierobežo bezmaksas komunikāciju.

Kopumā KNAB savas kompetences ietvaros Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas vērtē kā salīdzinoši mierīgas un pateicas visiem aktīvajiem iedzīvotājiem, kas nepalika vienaldzīgi un vērsa iestādes uzmanību uz iespējamiem Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem.

KNAB atgādina, ka gan vakar, gan šodien aizliegts iekštelpās un ārtelpās izvietot aģitācijas materiālus, piemēram, bukletus, plakātus, uzlīmes. Tāpat aizliegta aģitācija televīzijā, radio un internetā, kā arī par maksu popularizēta satura izvietošana sociālajos tīklos.