Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā tiek kontrolēti izlietotie limitētie izdevumi pa novadiem?

Kādi ir vides reklāmas limitētie un nelimitētie izdevumi?

Vai partijas reklāmas par tās darbu popularizēšanu un jaunu biedru piesaisti ir priekšvēlēšanu aģitācija?

Vai var novietot partijas aģitācijas bukletus un citus drukas materiālus veikalu, kafejnīcu un citās iekštelpās?

Vai var izvietot aģitācijas materiālus uz fiziskai personai piederoša kustamā vai nekustamā īpašuma (automašīnas, piekabes, zemes, ēkas sienas u.tml.)?

Vai politiskā partija var slēgt līgumu ar fizisku vai juridisku personu par aģitācijas materiālu izvietošanu uz šai personai piederošā kustamā vai nekustamā īpašuma?

Vai fiziska persona var dāvināt politiskajai partijai šīs politiskās partijas priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu uz sev piederoša kustamā vai nekustamā īpašuma (automašīnas, piekabes, zemes, ēkas sienas u.tml.)?

Ja fiziskā persona nav iesniegusi savus izcenojumus, vai šī fiziskā persona var dāvināt politiskajai partijai šīs politiskās partijas priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu uz sev piederoša kustamā vai nekustamā īpašuma (automašīnas, piekabes, zemes, ēkas sienas u.tml.)?

Vai juridiska persona var dāvināt politiskajai partijai šīs politiskās partijas priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu uz sev piederoša kustamā vai nekustamā īpašuma (automašīnas, piekabes, zemes, ēkas sienas u.tml.)?

Vai atļauts publicēt esošo deputātu, deputātu kandidātu vai esošo deputātu/deputātu kandidātu fotoattēlus, politisko partiju nosaukumus, logo un citas zīmes, kas atspoguļo attiecīgo partiju?

Vai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pašvaldības informatīvajā izdevumā ir pieļaujama domes priekšsēdētāja sleja? Vai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pašvaldības informatīvajā izdevumā ir pieļaujama domes priekšsēdētāja un viņa, viņa vietnieku vai citu amatpersonu (par kurām ir zināms, ka viņas varētu startēt pašvaldību vēlēšanās kā kandidāti) citātu izmantošana vai pieminēšana rakstos?

Pilsētas dzimšanas diena iekrīt aģitācijas periodā, un iepriekšējos gadus šajā dienā iedzīvotājiem pa pastkastēm tika izplatīta apsveikuma kartīte ar pilsētas mēra novēlējumu svētkos. Vai šādas kartītes nosūtīšana netiks uzskatīta par administratīvo resursu izmantošanu, ja zināms, ka mērs kandidēs pašvaldību vēlēšanās?

Vai masu informācija līdzeklis un ziņu portāls vispār nav tiesīgs izplatīt/publicēt kāda rakstura informāciju, kas skar esošo deputātu, deputātu kandidātu, esošo deputātu/deputātu kandidātu vai esošo pašvaldības deputātu, kurš ir/nav deputātu kandidāts vai par politisko partiju, kuru pārstāv minētās personas? Vai minētās informācijas izplatīšana/publicēšana tiks uzskatīta par tiešu vai netiešu politisko aģitāciju?

Vai masu informācijas līdzeklis, tajā skaitā interneta vietne un ziņu portāls, ir tiesīgs publicēt informāciju par politisko partiju vai tās esošo deputātu, deputātu kandidātu vai esošo deputātu/deputātu kandidātu reitingiem?