Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai ir jāuzskaita partijas un deputātu kandidātu ceļa izdevumi vēlēšanu kampaņas vajadzībām?

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 8. 2 panta otrajā daļā noteikts, ka Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norādāmi visi izdevumi, kas radušies laika posmā no 120.dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, neatkarīgi no datuma, kad izrakstīts darījumu apliecinošs dokuments (rēķins, līgums vai cits dokuments), saņemts vai veikts maksājums.

Turklāt Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 8. 4 panta 4 1 daļā noteikts, ja atsevišķs deputāta kandidāts veicis individuālu priekšvēlēšanu aģitācijas kampaņu, tad šādai kampaņai iztērētie līdzekļi tiek ieskaitīti tās politiskās partijas vai to apvienības priekšvēlēšanu izdevumos, no kuras iesniegtā saraksta šī persona kandidē attiecīgajās vēlēšanās.

Tādējādi Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā ir norādāmi arī partijas vai deputāta kandidātu ceļa un citi izdevumi, lai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā piedalītos ar vēlēšanu kampaņu saistītos pasākumos gan Latvijā, gan ārvalstīs, tai skaitā, diskusijās, debatēs, tiktos ar vēlētājiem.