Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Administratīvie pārkāpumi

Par partiju finansēšanas noteikumu ievērošanu pašvaldību vēlēšanās 2010.gada 18.decembrī

19. Jūlijs, 2011.

Pabeidzot pārbaudi saistībā ar likumības ievērošanu Rojas novada domes un Mērsraga novada domes vēlēšanās 2010.gada 18.decembrī, KNAB sniedz pārskatu par atklātajiem pārkāpumiem un veiktajiem pasākumiem to novēršanai.

Veicot četru politisko partiju iesniegto deklarāciju pārbaudi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis būtiskus pārkāpumus politisko partiju finansēšanā saistībā ar 2010.gada 18.decembrī notikušajām Rojas novada domes un Mērsraga novada domes vēlēšanām.

Visas četras politiskās partijas, kas bija iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus, likumā noteiktajā termiņā iesniedza vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, norādot priekšvēlēšanu ieņēmumus un izdevumus. Iesniegto deklarāciju pārbaudē KNAB konstatēja, ka divas politiskās partijas nav norādījušas visus ar vēlēšanu kampaņu saistītos izdevumus:

  • partija „Par prezidentālu republiku” nav norādījusi tās apmaksāto drošības naudu 180 latu apmērā;
  • Centriskā partija Latvijas Zemnieku savienība nav norādījusi kādas fiziskas personas apmaksāto drošības naudu 90 latu apmērā.

Abos gadījumos par pieļautajiem pārkāpumiem partijām izteikts mutvārdu aizrādījums. Divām citām politiskajām partijām – apvienībai „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un partijai „DEMOKRĀTI.LV” netika konstatēti pārkāpumi.

Plašāk lasiet šeit >>>