Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Pirmie 5 gadi

KNAB savu dzimšanas dienu svin 10.oktobrī, par darbības sākumu pieņemot datumu, kad Saeima amatā iecēla pirmo KNAB priekšnieku Gunti Rutki.

2007.gada 10.oktobrī apritēja 5 gadi, kopš KNAB izveidošanas.

Atzīmējot KNAB piekto gadadienu, 2007.gada 9.oktobrī tika rīkota starptautiska konference "Korupcijas novēršana un apkarošana - tendences un nākotnes izaicinājumi".

Konferences uzdevums bija novērtēt līdz šim īstenoto korupcijas apkarošanas un novēršanas pasākumu efektivitāti, apspriest pretkorupcijas politikas turpmākās prioritātes, kā arī starptautiskos standartus cīņai pret korupciju un to ieviešanu Latvijā.

Konferences dalībnieki apsprieda pretkorupcijas pasākumu efektivitāti labas pārvaldības stiprināšanā (iekšējās kontroles sistēmas, valsts un pašvaldības līdzekļu izlietošanas un mantas apsaimniekošana) un pievērsās ētikas un izglītošanas nozīmei korupcijas novēršanā.

Konferences noslēgumā notika diskusija par tendencēm un nākotnes izaicinājumiem korupcijas apkarošanā. Tajā piedalījās augstskolu mācību spēki, tiesu varas un tiesībsargājošo institūciju pārstāvji, kā arī pārstāvji no citu valstu pretkorupcijas dienestiem.