Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Ukrainas korupcijas apkarošanas un novēršanas speciālistu vizīte

8. Septembris, 2017.

Šodien, 8. septembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) viesojās 20 korupcijas apkarošanas un novēršanas speciālisti no Ukrainas valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, lai iepazītos ar KNAB darbību un pamatfunkcijām.

Delegācijā ir pārstāvji no Ukrainas Nacionālā Pretkorupcijas biroja, Nacionālās Korupcijas novēršanas aģentūras, Transparency International Ukrainas nodaļas, nevalstiskās organizācijas “Centra”, pilsoniskās kustības “Chesno”, politiskās pētniecības centra “Eidos” un starptautiskā vēlēšanu sistēmu fonda.

Ukrainas pārstāvji tika iepazīstināti ar KNAB funkcijām korupcijas apkarošanas, interešu konflikta novēršanas, politisko partiju finanšu kontroles un sabiedrības izglītošanas jomā.

Ukrainas delegācija no 4. septembra līdz 16. septembrim Rīgas Juridiskajā augstskolā starptautiskās attīstības sadarbības projekta ietvaros uzsāka mācības. Apmācību laikā dalībnieki apgūs ievadu Eiropas Savienības tiesībās, labas pārvaldības pamatprincipus, izmeklēšanas metodes, politisko partiju finanšu uzraudzību, naudas atmazgāšanas novēršanu, aktīvu atgūšanu, trauksmes cēlēju aizsardzību, risku kontroli valsts kapitālsabiedrībās, vēlēšanu uzraudzību, kā arī projektu vadību publiskajā sektorā.

Rīgas Juridiskās Augstskolas un Sabiedrības par atklātību “Delna” rīkotais projekts Ukrainas korupcijas apkarošanas kapacitātes stiprināšanā tiek īstenots pateicoties Latvijas Republikas ārlietu ministrijas un ASV Starptautiskās attīstības aģentūras (USAID) finansējumam.

ukr_8.09.jpg (161,52 KB)