Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB dalība starptautiskā pretkorupcijas iestāžu konferencē

16. Novembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume no 15. līdz 17. novembrim piedalās Eiropas partneri cīņai pret korupciju/Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (European Partners against Corruption/ European contact-point network against corruption -EPAC/EACN) gadskārtējā profesionālajā konferencē un ģenerālajā asamblejā Lisabonā, Portugālē.

EPAC/EACN 17. ikgadējās konferences dalībnieki piecās plenārsēdēs apspriež jaunākās starptautiskās pretkorupcijas aktualitātes, diskutē par korupcijas uztveres indeksa rādītājiem, godprātības un korupcijas apkarošanas centieniem, kā arī par elektronisko pierādījumu izmantošanas iespējām, izmeklējot noziedzīgus nodarījumus un amatpersonu ļaunprātīgu datu bāžu izmantošanu.

Šogad konference sevī vieno 160 aroda profesionāļus no 60 dažādām pretkorupcijas iestādēm un organizācijām, pārstāvot 48 valstis.

Atgādinām, ka pagājušajā gadā šādu konferenci Latvijā organizēja KNAB. Tās laikā tika parakstīti divi nozīmīgi saprašanās memorandi. Viens no tiem starp KNAB un Eiropas investīciju banku (The European Investment Bank) par daudzpusīgu informācijas apmaiņu un datu aizsardzību operatīvā darba veikšanai. Otrs memorands − starp KNAB un Ukrainas nacionālo pretkorupcijas biroju, lai izveidotu pamatu plašākai sadarbībai, veicinot korupcijas atklāšanas, novēršanas un apkarošanas efektivitāti.

Informācija par Eiropas partneri cīņai pret korupciju (EPAC) un Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (EACN) pieejama šeit: http://www.epac-eacn.org/

epac_port.jpg (702,74 KB)

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume un KNAB Stratēģiskās analīzes un politikas plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Diāna Stepiņa