Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Godprātīguma tīkls uzņem jaunu dalībnieku

19. Decembris, 2017.

Starptautiskās iniciatīvas organizācija - Godprātīguma tīkls (Network for Integrity), apstiprinot savu apņemšanos cīnīties pret korupciju un veicināt godīgumu, ētiku un caurskatāmību, uzņēmis jaunu, neatkarīgu institūciju – Armēnijas Augsta ranga ierēdņu ētikas komisiju. Šādi tiek apliecināta vēlme dalīties ar labās prakses piemēriem, lai labāk risinātu korupcijas radītās problēmas vietējā, valsts, reģionālā un starptautiskā līmenī.

Latviju Godprātīguma tīklā starp 13 dalībvalstīm pārstāv Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). KNAB pauž atbalstu ikvienai starpvalstu iniciatīvai, kas vērsta uz korupcijas novēršanu un atklātas valsts pārvaldes veidošanu. KNAB ar patiesu prieku sveic jauno tīkla dalībnieku, kas papildinājis starptautiskās pretkorupcijas organizācijas rindas.

Šogad 9. decembrī apritēja 14 gadi kopš Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pretkorupcijas konvencijas pieņemšanas dienas, kas tiek atzīmēta kā Starptautiskā pretkorupcijas diena. Tā ir reize, kad tiek atgādināts par korupcijas negatīvajām sekām. Saskaņā ar ANO datiem katru gadu kukuļos tiek samaksāti vairāk nekā 2,6 miljardi dolāri.

Savukārt Starptautiskais Pētnieciskās žurnālistikas konsorcijs šī gada 5. novembrī kopā ar 96 mediju partneriem izplatīja „Paradīzes dokumentus” (http://www.networkforintegrity.org/strengthening-international-cooperation-fight-breaches-probity/), kuros ietverta informācija par augsta ranga valsts amatpersonu koruptīvām darbībām. Valsts amatpersonu godprātīguma veicināšana ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem jautājumiem cīņai pret korupciju visā pasaulē.

Papildu informācija par Godprātīguma tīklu

Godprātīguma tīkls ir starptautiska iniciatīva, kas sevī vieno 14 neatkarīgas institūcijas ar kopīgo misiju veicināt ētiku, caurskatāmību un godprātīgumu valsts sektorā, daloties pieredzē un sadarbojoties, lai kopā ar kolēģiem rast risinājumus problēmām.

Tīmekļa vietne: www.networkforintegrity.org