Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Koncepcijas

Koncepcija "Par normatīvo regulējumu interešu konflikta novēršanai valsts amatpersonu darbībā"

8. Septembris, 2009.

Ministru kabinets 2009.gada 8.septembrī atbalstījis KNAB vadītās darba grupas izstrādāto koncepciju par normatīvā regulējuma pilnveidošanas iespējām attiecībā uz tām amatpersonām, kuras sniedz informāciju par koruptīviem nodarījumiem savās institūcijās.

Koncepcijas projekts paredz pastiprināt iestāžu vadītāju lomu koruptīvu nodarījumu novēršanā to vadītajās iestādēs un izveidot atbilstošu tiesiskās aizsardzības sistēmu tām amatpersonām, kas sniedz informāciju par citu amatpersonu pārkāpumiem. Darba grupa uzskata, ka preventīvo pasākumu īstenošana pašās valsts pārvaldes iestādēs un iestādes vadītāju kompetences paplašināšana koruptīvu nodarījumu novēršanā ļaus izvairīties no smagāku seku iestāšanās.

Atbilstoši valdības nolemtajam, KNAB jāsagatavo un līdz 2009.gada 30.decembrim jāiesniedz Ministru kabinetā koncepcijas īstenošanai nepieciešamo normatīvo aktu projekti.

Koncepcijas projekts Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts 2009.gada 26.martā.

Koncepcija "Par normatīvo regulējumu interešu konflikta novēršanai valsts amatpersonu darbībā"

Koncepcijas pielikums "Ārvalstu pieredze"

Koncepcijas kopsavilkums

Ministru kabineta 2009.gada 19.oktobra rīkojums Nr.715 "Par koncepciju "Par normatīvo regulējumu interešu konflikta novēršanai valsts amatpersonu darbībā""