Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Koncepcijas

Koncepcija par lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamību Latvijā

21. Jūlijs, 2008.

Ministru kabineta 2008.gada 21.jūlija sēdē apstiprināta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītās darba grupas izstrādātā koncepcija "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā", atbalstot trešo risinājuma variantu (Valsts sekretāru sanāksmē izsludināta 2007.gada 29.martā).

Koncepcijas mērķis ir apzināt ārvalstu pieredzi, izvērtēt lobēšanas tiesiskā regulējuma nepieciešamību Latvijā, lai ļautu nodrošināt atklātību par atsevišķu personu vai to grupu interesēs tapušo valstisko lēmumu pieņemšanu.

Visi koncepcijas projektā ieteiktie risinājumi darba grupas identificēto problēmu novēršanai ir saistīti ar atklātības palielināšanu par lobētāju aktivitātēm, jo sabiedrībai ir tiesības zināt, pēc kādu personu vai grupu priekšlikumiem ir pieņemti normatīvie akti un izstrādāti politikas plānošanas dokumenti, proti, nepieciešams rakstveidā dokumentēt vai reģistrēt informāciju par lobētāju darbību.

Atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm uzdots līdz 2008.gada 1.novembrim nodrošināt ētikas normu izstrādi un to ieviešanu iestādēs. Savukārt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai sadarbībā ar KNAB un LPS uzdots līdz 2008.gada 1.septembrim izstrādāt ētikas normas un informēt par to ieviešanu pašvaldību institūcijas.

Koncepcija "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā"

Koncepcijas kopsavilkums

Ministru kabineta 2008.gada 28.jūlija rīkojums Nr.435
"Par koncepciju "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā""

Informatīvais ziņojums "Par koncepcijas "Lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamība Latvijā" ieviešanas gaitu" (izskatīts MK 2009.gada 7.jūlija sēdē).