Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Informatīvie ziņojumi

Informatīvais ziņojums "Par nepieciešamajiem pasākumiem Starpvalstu pretkorupcijas grupas (GRECO) rekomendāciju izpildei"

2. Jūnijs, 2009.

Ministru kabineta 2009.gada 2.jūnija sēdē pieņemts zināšanai KNAB sagatavotais informatīvais ziņojums, kas paredz nepieciešamos pasākumus Starpvalstu pretkorupcijas grupas (GRECO) rekomendāciju izpildei. 2008.gada 10.oktobrī GRECO plenārsēdē tika pieņemti divi trešās kārtas novērtēšanas ziņojumi par Latviju - "Kriminālatbildība par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem" un "Politisko partiju finansēšanas atklātums", kuros Latvijai sniegtas vairākas rekomendācijas. Pārskats par rekomendāciju izpildi Latvijai jāiesniedz GRECO līdz 2010.gada 30.aprīlim.

Atbilstoši valdības nolemtajam, lai izpildītu GRECO rekomendācijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam kopīgi ar Tieslietu ministriju jāsagatavo attiecīgi grozījumi Krimināllikumā un informatīvais ziņojums saistībā ar noilguma perioda palielināšanu par politisko partiju izdarītiem administratīviem pārkāpumiem un līdz 2009.gada 1.decembrim tie jāiesniedz Ministru kabinetā.

Valsts sekretāru sanāksmē KNAB sagatavotais ziņojuma projekts tika izsludināts 2008.gada 18.decembrī un saskaņots ar atbildīgajām institūcijām.

Informatīvais ziņojums par nepieciešamajiem pasākumiem Starpvalstu pretkorupcijas grupas (GRECO) rekomendāciju izpildei

GRECO secinājumi un rekomendācijas:
par kriminālatbildību par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem
par politisko partiju finansēšanas atklātumu

Ar visiem GRECO ziņojumiem par Latviju var iepazīties KNAB mājas lapas sadaļā "Starptautiskā sadarbība"