Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vairākkārtēju likumpārkāpēju par kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai

Vakar

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paātrinātā procesa kārtībā rosināja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu, kas iepriekš vairākkārt nonākusi tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā, par 100 eiro kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonai.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret sporta skolas valsts amatpersonu un fizisku personu – sporta treneri

26. Aprīlis, 2021.

Šodien, 26. aprīlī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas Pārdaugavas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu, kā arī svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanās atbalstīšanu, savukārt vienu fizisku personu – par iespējamu svešas mantas un finanšu līdzekļu piesavināšanos. 

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām un piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām

20. Aprīlis, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu kukuļa pieņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, divām fiziskām personām par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas atbalstīšanu, savukārt pret vienu uzņēmēju – par iespējamu kukuļa nodošanu valsts amatpersonai juridisko personu interesēs. Tāpat KNAB prokuratūrai rosinājis piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus divām juridiskajām personām.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret maksātnespējas procesa administratoru par divu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu

13. Aprīlis, 2021.

9. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret maksātnespējas procesa administratoru par iespējamu svešas mantas piesavināšanos lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, ar ko radīts būtisks kaitējums.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā

24. Marts, 2021.

Šodien, 24. martā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu valsts amatpersonu par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un vienu fizisku personu – par iespējamu dienesta viltojuma mantkārīgā nolūkā atbalstīšanu.

2020. gadā pie atbildības sauktas 38 KNAB kriminālvajāšanai rosinātās personas

19. Marts, 2021.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apkopojis informāciju par iestādes iepriekšējos gados izmeklēto krimināllietu virzību 2020. gadā. Saskaņā ar Sodu reģistrā pieejamo informāciju 2020. gadā tiesa pieņēmusi spriedumus astoņās KNAB krimināllietās, kopumā notiesājot 22 personas. Papildus divās krimināllietās divas fiziskās un viena juridiskā persona noslēgušas tiesas apstiprinātas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu. Savukārt vienā krimināllietā 13 personas vienojušās ar prokuroru par kriminālprocesa pabeigšanu, piemērojot prokurora priekšrakstu par sodu. Tādējādi 2020. gadā kopumā pie atbildības sauktas 38 KNAB kriminālvajāšanai rosinātās personas.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām par krāpšanu lielos apmēros un krāpšanas atbalstīšanu

26. Janvāris, 2021.

Šodien, 26. janvārī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret divām fiziskām personām par iespējamu krāpšanu lielā apmērā un vienu fizisku personu par krāpšanas atbalstīšanu.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām

4. Janvāris, 2021.

2020. gada 30. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu, diviem nodibinājuma valdes locekļiem un vienu biedrības pārstāvi par iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā.

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret prokurori un zvērinātu advokāti

10. Decembris, 2020.

9. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret vienu Jelgavas prokuratūras prokurori par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu un vienu zvērinātu advokāti – par personas uzkūdīšanu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

KNAB nosūta Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesu par juridisku personu

2. Decembris, 2020.

Vakar, 1. decembrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu Latvijā reģistrētu juridisku personu par uzņēmuma interesēs veiktu kukuļošanu lielā apmērā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, valstij nodarot zaudējumus lielā apmērā.