Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

KNAB darbības rezultāti

2009.gada I pusgadā spēkā stājušies tiesas spriedumi KNAB izmeklētajās krimināllietās

29. Jūlijs, 2009.

2009.gada pirmajā pusgadā spēkā stājušies 7 tiesu spriedumi attiecībā uz 10 personām, 6 lietās notiesājot 7 personas, bet vienā attaisnojot 3 personas.

  • Notiesājošs tiesas spriedums stājies spēkā attiecībā uz kāda pagasta padomes būvvaldes vadītāju, kurš atzīts par vainīgu kukuļņemšanā (Krimināllikuma 320.panta pirmā daļa) saistībā ar zemes īpašuma detālplānojuma sastādīšanas un apstiprināšanas procesu pašvaldībā. Viņam noteikts sods – brīvības atņemšana nosacīti.
  • Saistībā ar prettiesisku valsts budžeta līdzekļu izlietojumu tiesa Satiksmes ministrijas nodaļas vadītāju atzinusi par vainīgu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā (Krimināllikuma 319.panta pirmā daļa), kā arī par dokumentu viltošanu un to apzinātu izmantošanu (Krimināllikuma 327.panta pirmā daļa), nosakot viņai naudas sodu.
  • Zemesgrāmatu nodaļas priekšniece, zemesgrāmatu tiesnese atzīta par vainīgu sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā – kukuļņemšanā, ko izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa). Kukuļņemšana tika veikta sistemātiski un ilgstošā laika periodā – 30 gadījumos tiesnese kukuļos saņēmusi naudu un citas materiālas vērtības. Tiesnesei piespriests sods – brīvības atņemšana ar mantas konfiskāciju.
  • Par prettiesiskām darbībām saistībā ar piemaksu piešķiršanu sev un telpu iznomāšanu tiesa atzinusi Rīgas arodvidusskolas direktoru par vainīgu vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā – dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanā mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 318.panta otrā daļa un Krimināllikuma 319.panta otrā daļa), kā arī par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu (Krimināllikuma 325.panta pirmā daļa), nosakot viņam naudas sodu.
  • Divas valsts amatpersonas – valsts aģentūras nodaļas vadītāja un Ceļu policijas inspektors tika atzīti par vainīgiem, attiecīgi, kukuļdošanā un kukuļņemšanā (Krimināllikuma 323.panta pirmā daļa un Krimināllikuma 320.panta pirmā daļa) saistībā ar prettiesiskām darbībām, lai slēptu faktu, ka kāda persona pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, vadot transportlīdzekli alkohola ietekmē un bez vadīšanas tiesībām. Abas amatpersonas sodītas ar brīvības atņemšanu.
  • Saistībā ar prettiesisku rīcību, nelikumīgi pieņemot lēmumus attiecībā uz sevi un savu laulāto, tiesa atzinusi ārstniecības iestādes vadītāju (valsts SIA valdes priekšsēdētāju) par vainīgu valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanā (Krimināllikuma 325.panta pirmā daļa), sodot viņu ar naudas sodu.
  • Stājies spēkā viens attaisnojošs tiesas spriedums attiecībā uz trim bibliotēku apvienības amatpersonām, kuras tika apsūdzētas dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 318.panta otrā daļa) saistībā ar bibliotekāru štatu vienībām piešķirto līdzekļu izmantošanu.