Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KP, KNAB un IUB uzsāk semināru ciklu lielākajās Latvijas pilsētās

30. Marts, 2017.

Konkurences padome (KP) sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Iepirkumu uzraudzības biroju (IUB) aicina uzņēmējus un valsts un pašvaldību iestāžu iepirkumu speciālistus piedalīties izglītojošā semināru ciklā “Par godīgu uzņēmējdarbību” Latvijas lielākajās pilsētās.

Semināru mērķis ir izglītot divas mērķa grupas – valsts un pašvaldību pārstāvjus, kuru ikdienas darbība ir saistīta ar iepirkumu jomu, un uzņēmējus. KP sadarbībā ar KNAB un IUB valsts un pašvaldību iepirkumu rīkotājiem ļaus palielināt savas zināšanas par iepirkumu jomu un tādējādi veicināt darbības efektivitāti. Tikmēr uzņēmējiem – paplašināt savas zināšanas par savām tiesībām, lai varētu veiksmīgi izmantot likumā atļautās sadarbības iespējas, aizstāvēt savas intereses, ja likumu pārkāpj cits uzņēmums, kā arī nepārkāpt likumu nepietiekamu zināšanu dēļ.

Lai sniegtu nepieciešamās zināšanas, semināros:

  • KP Aizliegtu vienošanos departamenta direktore Ieva Šmite-Antoņenko valsts un pašvaldību pārstāvjus informēs par to, kā izpaužas aizliegtas vienošanās un kā atpazīt iepirkumu pretendentu saskaņotas darbības, tādējādi aizsargājot savas intereses saņemt piedāvājumu, kas uzvarējis godīgas konkurences cīņā;
  • KP stratēģiskās plānošanas un attīstības vadītāja Jūlija Linkeviča uzņēmējus, biedrību un asociāciju pārstāvjus iepazīstinās ar iestādi un tās galvenajiem darbības virzieniem, kā arī informēs par Latvijas uzņēmējiem aktuāliem konkurences tiesību jautājumiem;
  • KNAB Politikas plānošanas nodaļas galvenā speciāliste Inta Nolle iepazīstinās ar korupcijas risku rašanās cēloņiem publisko iepirkumu procedūrās, kā arī ar pasākumiem korupcijas risku novēršanai un krimināltiesisko atbildību par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem publisko iepirkumu jomā. Tāpat KNAB pārstāve sniegs ieteikumus, kā rīkoties situācijās, ja amatpersona pieprasa vai izspiež naudas maksājumu;
  • IUB Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktore Monta Oga vērsīs uzmanību uz godīgas konkurences aspektiem publisko iepirkumu procedūrās jaunā publisko iepirkumu regulējuma kontekstā. IUB pārstāve stāstīs arī par pretendentu (kandidātu) izslēgšanas noteikumiem neieinteresētības jautājuma sakarā, kā arī par lielākas atklātības aspektu publiskajos iepirkumos.

 
Izglītojošie semināri tiek organizēti visās Latvijas lielākajās pilsētās 2017. un 2018. gadā:

  2017. gada semināru grafiks            Plānotais 2018. gada semināru grafiks 
5. aprīlis             Bauska                        Rīga
23. maijs            Liepāja                      Jūrmala 
19. septembris    Daugavpils                      Valmiera
12. oktobris         Jelgava                       Rēzekne
24. oktobris         Jēkabpils                       Kuldīga


   
KP, KNAB un IUB kopīgi rīkotie semināri “Par godīgu uzņēmējdarbību” norisinās līdztekus sociāli informatīvās kampaņas “Pretkrāpšanas kustība” aktivitātēm, kas zināma plašāk ar izstrādāto kampaņas zīmolu #atkrāpies!

Pretkrāpšanas kustībā kopā ir apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās ar krāpniecību dažādās jomās, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas iestājas pret jebkāda veida krāpšanu.

Seminārs ir bezmaksas, iepriekš piesakoties elektroniski – https://goo.gl/eZgbD5.

Sīkāka informācija par semināriem: https://goo.gl/03dd2i.


Papildu informācijai:
Toms Noviks
Konkurences padomes
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67365210
E-pasts: toms.noviks@kp.gov.lv