Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

ASV Tieslietu departamenta pārstāvju vizīte

30. Augusts, 2017.

Šodien, 30. augustā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) viesojās ASV delegācija no ASV Tieslietu departamenta (United States Department of Justice) − Robin Taylor, ASV Tieslietu departamenta prokurors; Bruce Ohr, ASV Tieslietu departamenta padomnieks Pārrobežu organizētās noziedzības un starptautisko lietu jautājumos; David Silverbrand, ASV Tieslietu departamenta Starptautisko lietu biroja pārstāvis; Ameet Kabrawala, ASV Prokuroru biroja prokurors, kā arī ASV vēstniecības Latvijā pārstāvji Lyn Debevoise un Simona Gurbo.

ASV delegācijas sastāvā esošie trīs augsta līmeņa Tieslietu Departamenta pārstāvji (prokurori) specializējas organizētās noziedzības, naudas atmazgāšanas, nodokļu krāpšanas un ar korupciju saistīto noziedzīgu nodarījumu apkarošanā, kā arī starptautiskās tiesiskās palīdzības un informācijas apmaiņas jautājumos.

Tikšanās laikā tika apspriestas pieredzes un informācijas apmaiņas vajadzības un iespējamie risinājumi saistībā ar starpinstitūciju sadarbību komplekso izmeklēšanu kontekstā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Tika pārrunāti jautājumi, lai veicinātu sadarbību starptautiskas organizētas noziedzības, korupcijas, naudas atmazgāšanas apkarošanas un starptautiskas tiesiskās palīdzības sniegšanā.

Par pārrunātajiem jautājumiem un to iespējamiem risinājumiem informācija tiks apkopota, lai noteiktu turpmākās aktivitātes.

Latvijas vizītes ietvaros ASV Tieslietu departamenta Prokuratūras attīstības, palīdzības un mācību biroja ārvalstīs (Office of Overseas Prosecutorial Development, Assistance, and Training) pārstāvjiem sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu plānota diskusija par starptautiskas organizētas noziedzības, korupcijas, naudas atmazgāšanas apkarošanu un starptautiskās tiesiskās palīdzības jautājumiem.