Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē par aktuālajiem kriminālprocesiem

15. Septembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par, iespējams, izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā un pret pārvaldības kārtību.

KNAB sadarbībā ar Valsts robežsardzi iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros aizturēja Valsts izglītības satura centra darbiniekus, kuri personām, kas nepārvalda valsts valodu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, apejot normatīvajos aktos noteikto kārtību, par materiālu atlīdzību palīdzēja iegūt attiecīgu valsts valodas zināšanu kategoriju. Šādi rīkojoties, tika nodrošināta iespēja trešo valstu personām likumīgi iegūt tiesības uzturēties Latvijas Republikā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Kriminālprocesa ietvaros piecas personas ir atzītas par aizdomās turamām un desmit personām piemērots statuss – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Papildus informējam, ka KNAB ir uzsācis divus kriminālprocesus par SIA “Austrumu klīniskās universitātes slimnīca” darbinieku iespējamu koruptīvu rīcību.

Viens kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 326.2 panta otrā daļas, t.i. par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu. Kriminālprocesa ietvaros viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, kurai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Otrs kriminālprocess uzsākts par Krimināllikuma 320.panta otro daļu caur 20.panta otro daļu un 323.panta pirmo daļu. Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām un vienai personai piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess statuss. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KNAB aicina iedzīvotājus, kuru rīcībā ir ziņas par prettiesiskas labumu pieprasīšanas gadījumiem, sniegt šo informāciju KNAB Ziņojumu centrā Brīvības ielā 104, Rīgā (bezmaksas uzticības tālrunis: 80002070), knab@knab.gov.lv. Anonimitāte garantēta.