Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Starptautiskie pretkorupcijas eksperti Latvijā

12. Decembris, 2017.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no 11. līdz 15.decembrim organizē Eiropas padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (turpmāk tekstā – GRECO) ekspertu uzņemšanu Latvijā.

GRECO ekspertu vizītes mērķis ir novērtēt paveikto korupcijas novēršanā un profesionālās godprātības veicināšanā valdības un tiesībsargājošajās iestādēs. Vizītes laikā ekspertiem ir paredzētas tikšanās ar valsts pārvaldes iestāžu (Valsts kanceleja, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts kontrole u.c.), kā arī tiesībsargājošo iestāžu (Valsts policija, Valsts robežsardze, Iekšējās drošības birojs, KNAB) pārstāvjiem, kuru kompetence tiek vērtēta GRECO 5.novērtēšanas kārtas ietvaros.

Šīs vizītes laikā eksperti vērtē esošo normatīvo aktu piemērošanas efektivitāti. GRECO vērtētājiem ir būtiski saņemt pēc iespējas plašāku un precīzāku informāciju par praktiskajiem un organizatoriskajiem pasākumiem, uzzināt konkrētus tiesību aktu īstenošanas piemērus un statistiku par valsts amatpersonu apmācībām, izpratnes veicināšanu un citām iniciatīvām.

KNAB amatpersonas ekspertiem sniegs informāciju par Latvijas pretkorupcijas politiku un tās tiesisko regulējumu, korupcijas novēršanu, tostarp kādi pasākumi veikti profesionālās godprātības veicināšanai, valsts amatpersonu interešu konflikta novēršanai, vai un kādi ir izstrādāti ētiskas rīcības standarti.

greco-12.12.2017.jpg (175,37 KB)