Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes sēdes centrālais temats – Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna projekts

19. Aprīlis, 2021.

15. aprīlī aizvadīta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) 69. sēde. Tā kā pašlaik notiek sabiedriskā apspriešana par KNAB izstrādāto Korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumu plāna 2021. – 2023. gadam projektu (Pretkorupcijas pasākumu plāna projekts), SKP locekļi apsprieda minēto dokumentu. 

KNAB amatpersonas iepazīstināja SKP locekļus ar Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta saturu un tā izstrādes gaitu, aicinot nevalstisko organizāciju pārstāvjus izteikt savu vērtējumu par šo dokumentu. Uzsverot temata aktualitāti, SKP locekļi konceptuāli atbalstīja Pretkorupcijas pasākumu plāna projekta virzību, kā arī vienbalsīgi apliecināja gatavību iesaistīties politikas plānošanas dokumenta izstrādē, sniedzot viedokļus un priekšlikumus. 

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume: “Lai korupcijas izskaušana valstī būtu efektīva, svarīga ir ikviena iedzīvotāja, publiskā un privātā sektora pārstāvja aktīva iesaiste un sadarbība. Cīņā ar korupciju ne mazāk svarīga ir jēgpilnu pasākumu īstenošana. Esmu gandarīts par KNAB SKP iesaisti, gatavību diskutēt un sniegt priekšlikumus, lai korupcijas novēršanas un apkarošanas pasākumi, kurus nākamajā plānošanas periodā paredzēts īstenot ne tikai KNAB, bet arī citām institūcijām, būtu mērķtiecīgi un jēgpilni.”

Vienlaikus KNAB aicina arī ikvienu  iedzīvotāju līdz šā gada 23. aprīlim izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus pasākumiem korupcijas novēršanai un apkarošanai Latvijā turpmākajos gados. To var darīt rakstiski, nosūtot pa pastu uz Citadeles ielu 1, Rīgā, LV-1010, vai e-pasta adresi  knab@knab.gov.lv. Ar pilnu Pretkorupcijas pasākumu plāna projektu un tajā iekļautajiem pasākumiem var iepazīties šeit.

KNAB SKP 69. sēdē piedalījās 13 no 20 pārstāvēto nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. SKP izveidota 2004. gadā, un tās mērķis ir nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. SKP uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem.