Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsācis sociālo kampaņu „Nepieļauj!”

1. Jūnijs, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis sociālo kampaņu, izvietojot plakātus Latvijas pilsētās un lidostā, aicinot ziņot par koruptīviem darījumiem un neklusēt.

Šodien, 1. jūnijā, kampaņas atklāšanas pasākumā Rīgas Juridiskajā augstskolā KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks sacīja, ka kopumā socioloģiskā aptauja rāda pozitīvu tendenci, jo palielinās to cilvēku skaits, kuri uzskata, ka korupcijas līmenis Latvijā mazinās. "Kas ir nepieciešamais, lai šis līmenis būtu vēl mazāks? Galvenais, lai tas būtu morāli nepieņemami, kauns dot kukuli," uzsvēra KNAB priekšnieks. Statistika liecina, ka morāli nepieņemama kukuļa došana ir 38% iedzīvotāju. Aptauja liecina, ka par korupciju ziņotu apmēram puse iedzīvotāju.

Pasākumā medijus uzrunāja KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Aivars Borovkovs, Rīgas Juridiskās augstskolas docente Dr. iur. Inese Druviete, kā arī plakāta autore − Līga Krūmale. Viņa, Ezeres vidusskolas skolniece, bija laureātu vidū 2006. gadā, kad ar šo zīmējumu piedalījās KNAB radošajā konkursā.

Sociālās kampaņas „Nepieļauj!” mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību korupcijas problemātikai, kad lēmumi tiek pieņemti un spriesti prettiesisku labumu un kukuļu devēju interesēs, nevis taisnības vārdā, kā arī aicināt informēt KNAB, sastopoties ar  korupcijas gadījumiem.
Jau no šī gada 25. maija vairākās Latvijas pilsētās (Bauskā, Jelgavā,  Jēkabpilī, Salaspilī, Siguldā, Tukumā, Valmierā, Ventspilī) ir redzami plakāti, kas aicina nepieļaut korupciju.

Plakātā attēlota Temīda, taisnības dieviete (sengrieķu mitoloģijā), taisnīgas tiesas tēls, kuras svaros tiek likts maiss ar prettiesiskiem labumiem, ‘kukuļiem’, kas rodami kādam cilvēkam uz pleca gulošajā korupcijas maisā, taču Temīdas svarus atsvērt cenšas cits tēls, tādējādi nepieļaujot svaru nosvēršanos par labu korumpētībai.

Plakāta sauklis „Nepieļauj!”. Tas ir aicinājums nepieļaut koruptīvas darbības, koruptīvu lēmumu pieņemšanu ne vien tiesu spriedumos, bet ikvienā dzīves jomā, aicinājums nepieļaut naudas varu pār taisnas tiesas, sprieduma un lēmuma spēku. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai „kukuli”.

Sociālās reklāmas ietvaros publiski pieejamās vietās, valsts un pašvaldības iestādēs, lidostā „Rīga”, kā arī Latvijas pilsētu ielās tiks izvietots plakāts „Nepieļauj!”, kurā ir redzams arī KNAB logo un bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis 80002070, kur var vērsties ikviens un ziņot par jebkādām korupcijas izpausmēm.

nepielauj-1.06.2015.jpg - 95.06 KB

knab_plakats_a1.pdf - 1.69 MB