Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB sociālajā kampaņā „Nepieļauj!” iesaistās arvien vairāk iestādes

3. Jūlijs, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) organizētajā sociālajā kampaņā „Nepieļauj!” iesaistījušās jau vairākas valsts pārvaldes institūcijas.

KNAB ir aicinājis valsts un pašvaldības iestādes un to pakļautībā esošās struktūrvienības iesaistīties sociālajā kampaņā „Nepieļauj!”, izvietojot publiski pieejamās vietās KNAB plakātus. Kā pirmie iniciatīvu  izrādīja un atsaucās LR Uzņēmumu reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests, Tiesu administrācija un Rīgas apgabaltiesa.

KNAB izsaka pateicību Rīgas pilsētas pašvaldībai, Valsts Robežsardzei un Valsts probācijas dienestam par iniciatīvu un patiesu ieinteresētību plakātu tālākā izplatīšanā un sabiedrības informēšanā.

Plakātus jau ir saņēmušas Latvijas lielāko pilsētu (Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Rēzekne, Valmiera, Ventspils) un 89 novadu pašvaldības tālākai izplatīšanai padotības iestādēs, kā arī Valsts policija.

Sociālā kampaņas  „Nepieļauj!” mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību korupcijas problemātikai  un arī aicināt informēt KNAB, sastopoties ar  korupcijas gadījumiem.

Sabiedrība tiek  aicināta nepieļaut koruptīvas darbības, koruptīvu lēmumu pieņemšanu ne vien tiesu spriedumos, bet ikvienā dzīves jomā, nepieļaut naudas varu pār taisnas tiesas, sprieduma un lēmuma spēku. Ikviena valsts vai pašvaldības apmaksāta darbinieka pienākums ir kvalitatīvi un efektīvi veikt savu darbu, nepieprasot un nepieņemot par to papildu maksājumu, prettiesisku labumu vai „kukuli”.

Plakātā redzams arī KNAB logo un bezmaksas anonīmais uzticības tālrunis 80002070, kur var vērsties ikviens un ziņot par jebkādām korupcijas izpausmēm.

KNAB aicina ikvienu institūciju iesaistīties šajā sociālajā kampaņā un izvietot KNAB plakātu publiski pieejamās vietās.

Lai vienotos par plakāta piegādi, lūdzu sazinieties ar KNAB Politikas plānošanas nodaļas galveno speciālisti Zani Zariņu pa tālruni 67356165 (signāls 239) vai rakstot uz e-pastu: Zane.Zarina@knab.gov.lv

Novadu pašvaldības, kas saņēmušas KNAB plakātus „Nepieļauj!”:

Ādaži, Aglona, Aizkraukle, Aizpute, Aknīste, Aloja, Alsunga, Alūksne, Amata, Auce, Ape, Baldone, Balvi, Bauska, Beverīna, Burtnieki, Carnikava, Cēsis, Cesvaine, Cibla, Dagda, Dobele, Dundaga, Durbe, Engure, Ērgļi, Garkalne, Grobiņa, Gulbene, Ikšķile, Inčukalns, Jaunjelgava, Jaunpiebalga, Jaunpils, Jelgavas nov., Kandava, Kocēni, Koknese, Krāslava, Krimulda, Krustpils, Kuldīga, Ķegums, Ķekava, Lielvārde, Līgatne, Limbaži, Līvāni, Lubāna, Ludza, Madona, Mālpils, Mārupe, Mazsalaca, Naukšēni, Nereta, Nīca, Ogre, Olaine, Ozolnieki, Pārgauja, Pļaviņas, Preiļi, Priekule, Rauna, Rēzeknes nov., Riebiņi, Roja, Rucava, Rugāji, Rūjiena, Rundāle, Salacgrīva, Sala, Saldus, Sēja, Sigulda, Skrunda, Smiltene, Strenči, Talsi, Tērvete, Vaiņode, Valka, Vecpiebalga, Vecumnieki, Ventspils nov., Viesīte, Viļāni