Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB veic politisko partiju 2014.gada finanšu pārskatu pārbaudes

19. Augusts, 2015.

No 70 Latvijas politiskajām organizācijām, kuras turpina aktīvu darbību,  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) likumā noteiktajā kārtībā gada pārskatus par 2014.gadu nav iesniegušas 7 politiskās partijas.

Gada pārskatus nav iesniegušas: Par Neatkarīgu Latviju! (Par Dzimteni!; Par brīvību, sociālo taisnību un vienlīdzību), Tautas kontrole (Mūsu Latvijai), Solidaritāte (Vislatvijas partija 21.gadsimts), Sociālā Taisnīguma partija, Sabiedriskā Komiteja Par Dzimto Valodu! un Mūsu zeme. Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteikto par finanšu deklarāciju iesniegšanas kārtības neievērošanu partijas administratīvi sodītas ar naudas sodu 250 EUR katra.

Pēc noteiktā termiņa – 31. marta  gada pārskatus ir iesniegusi politisko partiju apvienība „Atbildība”  un Latvijas Sociāldemokrātiskā Strādnieku partija. Arī šīm partijām piemērots administratīvais sods, attiecīgi 70 EUR un 170 EUR. Kā arī PP „Sabiedriskā Komiteja” pēc administratīvā soda saņemšanas iesniedza gada pārskatu par 2014.gadu.

Lai veiktu vispusīgu un objektīvu pārbaudi, KNAB izvērtē partiju iesniegtos grāmatvedības attaisnojuma dokumentus, salīdzina partiju iesniegtos datus ar KNAB rīcībā esošo informāciju un saņemtajiem iesniegumiem, kā arī veic citas darbības, lai izvērtētu gada pārskatos iekļauto datu patiesumu.

Saņemtās deklarācijas ir publicētas KNAB mājas lapā www.knab.gov.lv, sadaļā "Partiju finanses".