Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko ekspertu diskusiju par Lielbritānijas Kukuļošanas apkarošanas likumu

21. Septembris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Lielbritānijas vēstniecību š.g. 22.septembrī rīko ekspertu diskusiju par Lielbritānijas Kukuļošanas apkarošanas likumu (Bribery Act 2010) un tā nozīmi starptautiskās kukuļošanas mazināšanā.

Jaunais Lielbritānijas Kukuļošanas apkarošanas likums ir stājies spēkā 2011.gada 1.jūlijā un tiek uzskatīts par vienu no stingrākajiem pretkorupcijas likumiem pasaulē, jo tas ļauj vērsties pret jebkuru Lielbritānijā vai Skotijā reģistrētu uzņēmumu, uzņēmuma pārstāvniecību vai tā pārstāvi neatkarīgi no nozieguma izdarīšanas vietas, pat par nespēju novērst kukuļošanas mēģinājumu, paredzot bargas soda sankcijas.

Pieņemot jauno pretkorupcijas likumu, vienā tiesību aktā ir noteikta kriminālatbildība gan par valsts amatpersonu kukuļošanu, gan par koruptīviem darījumiem privātajā sektorā, stingri vēršoties pret ārvalstu amatpersonu kukuļošanas gadījumiem.

Pasākumu vadīs Lielbritānijas Tieslietu ministrijas padomnieks krimināltiesību jautājumos Roderiks Makaulijs (Roderick Macauley), kurš četrus gadus ir piedalījies minētā likuma izstrādē un patlaban ir atbildīgs par tā ieviešanu.

Diskusija tiek organizēta ar nolūku informēt par jaunā Lielbritānijas pretkorupcijas likuma mērķi un tā nozīmi starptautiskās kukuļošanas mazināšanā, kā arī apspriest likuma piemērošanas iespējas praksē, piemēram,

  • vai ir iespējams saukt pie atbildības Latvijas uzņēmumu ar pārstāvniecību Lielbritānijā, kas maksā kukuli Spānijā;
  • kādi pretpasākumi ir jāievieš uzņēmumā, lai novērstu kukuļošanas gadījumus;
  • kā noteikt robežu starp kukuli ārvalsts amatpersonai un maksu par administratīvu jautājumu kārtošanu?

Diskusijā ir aicināti piedalīties pārstāvji no Saeimas, Tieslietu ministrijas, Valsts policijas, Ģenerālprokuratūras, Zvērinātu advokātu padomes, Latvijas Juristu biedrības, kā arī juridisko fakultāšu mācībspēki no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņu universitātes un Biznesa augstskolas Turība.

Diskusija notiks š.g. 22.septembrī no plkst.14 līdz 16 Valsts administrācijas skolā, Raiņa bulvārī 4.

_____________

Bribery Act 2010

The Bribery Act 2010: Quick start guide (Ministry of Justice)