Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret trīs personām par kukuļošanu

7. Septembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs lūdzis uzsākt kriminālvajāšanu pret trīs personām saistībā ar kukuļošanu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) Daugavpils reģionālajā nodaļā.

Kriminālprocess tika uzsākts 2006.gada aprīlī, pamatojoties uz Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) sniegto informāciju par savu darbinieku iespējamo prettiesisko rīcību.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka MIDD darbinieks ar sava kolēģa starpniecību nodevis kukuli 60 latu apmērā VTUA Daugavpils reģionālās nodaļas vecākajam inspektoram par pretlikumīgu traktortehnikas vadītāja apliecības saņemšanu.

KNAB rīcībā esošie materiāli liecina, ka MIDD darbinieks nav kārtojis teorētisko kvalifikācijas eksāmenu, bet VTUA vecākais inspektors, izsniedzot traktortehnikas vadītāja apliecību, nav ievērojis normatīvo aktu prasības.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu aizdomās turēto MIDD darbinieku par kukuļdošanu (Krimināllikuma 323.panta otrā daļa), pret otru aizdomās turēto MIDD darbinieku - par starpniecību kukuļošanā (322.panta otrā daļa), savukārt pret VTUA Daugavpils reģionālās nodaļas vecāko inspektoru - par kukuļņemšanu (320.panta pirmā daļa).