Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB izsludina lobēšanas koncepcijas sabiedrisko apspriešanu

15. Maijs, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izsludina sabiedrisko apspriešanu koncepcijas projektam par lobēšanas tiesiskās reglamentācijas nepieciešamību Latvijā. Piedalīties sabiedriskajā apspriešanā KNAB aicina visas ieinteresētās personas un organizācijas, kuras pārstāv un aizstāv dažādu sociālo, profesionālo un ekonomisko grupu intereses attiecībās ar valsts un pašvaldību institūcijām.

KNAB aicina iepazīties ar izstrādāto dokumentu un no 15.maija līdz 15.jūnijam izteikt savu viedokli par darba grupas ieteiktajiem risinājumiem konstatēto problēmu un trūkumu lobēšanas jomā novēršanai, paužot atbalstu vienam no darba grupas piedāvātajiem tiesiskā regulējuma variantiem. Pēc viedokļu apkopošanas sabiedriskās apspriešanas noslēgumā ir paredzēta publiska diskusija.

Koncepcijas mērķis ir apzināt ārvalstu pieredzi, izvērtēt lobēšanas tiesiskā regulējuma nepieciešamību Latvijā, lai ļautu nodrošināt atklātību par atsevišķu personu vai to grupu interesēs tapušo valstisko lēmumu pieņemšanu.

Koncepcijas izstrādes nepieciešamība un lobēšanas tiesiskā regulējuma pilnveidošana tika atbalstīta Ministru kabinetā, nosakot to kā vienu no uzdevumiem 2004.gada 4.augustā apstiprinātajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts programmā 2004. - 2008.gadam. Koncepcijas projekta izstrādē piedalījušies pārstāvji no Saeimas, Valsts kancelejas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Tieslietu ministrijas un biedrības "Sabiedriskās politikas centrs - PROVIDUS".

Koncepcijas projekts lobēšanas tiesiskā regulējuma pilnveidošanai ir izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē 2007.gada 29.martā.

Pēc dokumenta sabiedriskās apspriešanas un saskaņošanas tas tiks iesniegts Valsts kancelejā tālākai virzībai.

Ar koncepcijas projektu var iepazīties KNAB mājas lapas likumprojektu sadaļā: http://www.knab.lv/news/projects/article.php?id=103045.

Izteikt viedokli un sniegt savu vērtējumu par lobēšanas koncepcijā piedāvātajiem tiesiskā regulējuma varantiem var rakstiski pa pastu (Alberta 13, Rīga, LV-1010), pa elektronisko pastu (knab@knab.gov.lv), kā arī internetā KNAB mājas lapas "Diskusiju" sadaļā par lobēšanu (http://www.knab.gov.lv/forum/?id=98822).