Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis 3 personas par starpniecību kukuļošanā

9. Novembris, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki šā gada oktobrī aizturēja trīs personas, par starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 322. panta pirmā daļa).[1]

KNAB izmeklētājs ir uzsācis kriminālprocesu un atzinis personas par aizdomās turētajām par starpniecību kukuļošanā, starpniecības mēģinājumu un līdzdalību starpniecībā.

KNAB uzsāktā kriminālprocesa materiāli liecina, ka aizdomās turētās personas pēc iepriekšējas vienošanās veica pretlikumīgas darbības, pieprasot kukuli 50 000 latu apmērā no kādas fiziskas personas. Kukulis tika pieprasīts par darbībām, kuru rezultātā būtu iespējams samazināt uzrēķinu Valsts ieņēmumu dienesta veiktajam fiziskās personas auditam.

Vienai aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt divām pārējām KNAB izmeklētājs piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

[1] 322.pants. Starpniecība kukuļošanā

(1) Par starpniecību kukuļošanā, tas ir, darbībām, kas izpaužas kukuļa nodošanā no kukuļdevēja kukuļņēmējam vai šo personu savešanā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.