Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina saukt pie kriminālatbildības Baložu pilsētas domes amatpersonu

3. Februāris, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas rajona prokuratūrai 2008.gada februārī uzsāktā kriminālprocesa materiālus, ierosinot saukt pie kriminālatbildības Baložu pilsētas domes priekšsēdētāju un darbinieci saistībā ar domes sēdes protokola viltošanu.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka 2008.gada janvārī Baložu pilsētas domes priekšsēdētājs ar domes darbinieces atbalstu ir viltojis ierakstu domes sēdes protokolā par balsošanas rezultātiem jautājumā par darba samaksas nolikumu.

KNAB rīcībā savāktie pierādījumi liecina, ka, izskatot minēto jautājumu, deputātu balsojumā tika pieņemts lēmums (ar piecām balsīm „par” un divām – „pret”) un apstiprināts darba samaksas nolikums, saskaņā ar kuru pamatalga tika noteikta arī pašvaldības vadītājam.

Izvērtējot pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtos pierādījumus, secināts, ka pašvaldības vadītāja parakstītais domes sēdes protokols ir viltots – tajā norādīts, ka lēmums nav pieņemts („pret” balsojot diviem un „par” tikai trīs deputātiem, bet diviem nepiedaloties, tostarp, pašvaldības vadītājam).

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības Baložu pilsētas domes amatpersonu par dokumenta viltošanu, ko izdarījusi valsts amatpersona mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 327.panta otrā daļa), bet domes darbinieci – par tās atbalstīšanu.

Kriminālprocess uzsākts 2008.gada 29.februārī Rīgas pilsētas Galvenajā policijas pārvaldē un 2008.gada 9.septembrī pirmstiesas izmeklēšanas turpināšana uzdota KNAB.

________________________

327.pants. Dienesta viltojums

(1) Par dokumenta viltošanu vai par apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, –
soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.