Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Sabiedriskā konsultatīvā padome uzsver tiesu sistēmas būtisko lomu korupcijas mazināšanā

6. Decembris, 2004.

2.decembrī notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēde, kurā piedalījās Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns un Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Veronika Krūmiņa, KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs, priekšnieka vietnieki Juta Strīķe un Alvis Vilks.

Andris Guļāns Padomes pārstāvjus informēja par problēmām, ar kādām tiesneši saskaras, izskatot ar korupciju saistītas lietas, norādīja uz šķietamās korupcijas kaitējumu tiesu sistēmai un nepieciešamību mazināt sabiedrības šaubas.

Veronika Krūmiņa uzsvēra tiesnešu apmācības nepieciešamību un Tieslietu ministrijai kopīgi ar KNAB izveidot instrumentus korupcijas novēršanai tiesu sistēmā.

Padome vienojās par nepieciešamību sniegt palīdzību tiesnešu izglītošanā, piemēram, specifisku ekonomisko noziegumu izskatīšanā.

Klātesošie tiesu sistēmas pārstāvji izteica atbalstu nepieciešamībai veicināt sabiedrības uzticību tiesai, gan paaugstinot tiesnešu lēmumu kvalitāti, gan skaidrojot sabiedrībai tiesu spriedumus.

KNAB pārstāvji norādīja uz nepieciešamību tiesu vadītājiem pievērst uzmanību iekšējās pretkorupcijas sistēmas izveidošanai.

Padome atzina, ka tiesu sistēmai ir ļoti būtiska loma korupcijas mazināšanā, un KNAB darbam nekad nebūs panākumu, ja tiesu sistēma strādās neefektīvi.