Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumu iesniegšanas pēdējā diena – 8.maijs

7. Maijs, 2014.

Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumi  priekšvēlēšanu aģitācijas periodam pirms Saeimas vēlēšanām ir jāiesniedz līdz 2014.gada 8.maijam. Priekšvēlēšanu aģitācija pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām ir laika posms no 7. jūnija līdz 4. oktobrim.

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām preses izdevumiem un reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā minētie izcenojumi ir jānosūta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un elektroniskie plašsaziņas līdzekļi nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei  (NEPLP) priekšvēlēšanu aģitācijas materiāla izvietošanas izcenojumus, kuri pēc to publiskošanas nav grozāmi.

Ja reklāmas izvietotāji šos izcenojumus nav nosūtījuši publiskošanai noteiktā termiņā, tad tiem priekšvēlēšanu periodā ir aizliegts par samaksu izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus.

Paziņojumus iesniedz elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, preses izdevumi, kā arī personas, kuras vienojušās ar aģitācijas veicēju par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu par maksu publiskās vietās, internetā vai par pasta pakalpojumu sniegšanu.

Paziņojumus iesniedz aģitācijas veicēji, kas vienojušies ar elektronisko plašsaziņas līdzekli, preses izdevumu vai arī personām, par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu par maksu publiskās vietās, internetā vai par pasta pakalpojumu sniegšanu, kā arī par labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu, pabalstu un dāvinājumu (ziedojumu) veikšanu.

Izcenojumus un paziņojumus iespējams sūtīt pa pastu uz adresi Brīvības ielā 104 k-2, Rīgā, LV-1001 vai elektroniskā veidā uz e-pasta adresi agitacija@knab.gov.lv, vai pa faksu 67331195.