Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām saistībā ar krāpšanu

23. Septembris, 2013.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai 2012. gada maijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus saistībā ar iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, kā arī par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām personām.

Izmeklēšanas laikā iegūts pietiekams pierādījumu kopums, kas dod pamatu pieņēmumam, ka kādas slimnīcas valdes loceklis pārsniedzot dienesta pilnvaras, uzdeva slimnīcas darbiniekam – ārstam noformēt nepatiesu informāciju saturošus medicīnas dokumentus un vēlāk par šo nepatieso ziņu saturošo dokumentu sagatavošanu ārsts saņēma mantiska rakstura labumu no personas, kam tos sagatavoja. Nepatiesu informāciju saturošie medicīnas dokumenti tika izmantoti, lai persona saņemtu kompensāciju no aviosabiedrības par neizmantotu biļeti.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības slimnīcas valdes locekli par krāpšanas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās atbalstīšanu (Krimināllikuma 177.panta otrā daļa un 20.panta ceturtā daļa) un par dienesta pilnvaru pārsniegšanu (KL 317.panta pirmā daļa), slimnīcas ārstu par krāpšanas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās atbalstīšanu un par prettiesisku labumu pieņemšanu (KL 326.2panta pirmā daļa), vienu personu par krāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī vienu personu par krāpšanas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās uzkūdīšanu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.


177.pants. Krāpšana

(2) Par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

317.pants. Dienesta pilnvaru pārsniegšana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

326.2 pants. Prettiesiska labumu pieprasīšana un pieņemšana

(1) Par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma prettiesisku pieņemšanu, ko pats vai ar starpnieku izdarījis valsts vai pašvaldības iestādes darbinieks, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarota tāda pati persona par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu labuma devēja vai jebkuras citas personas interesēs, izmantojot savas pilnvaras, neatkarīgi no tā, vai pieņemtās materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai personai vai jebkurai citai personai, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

20.pants. Līdzdalība

(3) Par uzkūdītāju uzskatāma persona, kas pamudinājusi citu personu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.
(4) Par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus un līdzekļus, noziedzīga nodarījuma pēdas vai noziedzīgā kārtā iegūtos priekšmetus vai arī iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus.