Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Ēnas patīkami pārsteigtas par KNAB darba daudzveidību

11. Februāris, 2015.

Šodien,11.februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) viesojās divas „ēnas”, kas, sekojot KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka  ikdienas darbiem, guva plašāku ieskatu par KNAB darbu. Šogad „ēnas” bija Paula Kaufelde no Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases un Aleksandrs Borkovskis no Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja 12. klases.

Ēnu dienas ievadā skolēniem bija iespēja kopā ar KNAB priekšnieku viesoties TV 24 Rīga studijā un piedalīties tiešraides raidījumā „Pilsētas Pulss”. Sadarbība ar masu medijiem un interviju sniegšana, kā arī piedalīšanās diskusijās ir viens no KNAB priekšnieka ikdienas darba pienākumiem.

Savukārt KNAB telpās, iepazīstoties ar KNAB darba specifiku un jomu, pašām „ēnām”  bija jāatbild uz dažiem jautājumiem par to, cik daudz skolēni zina par korupciju.

Tiekoties ar KNAB „ēnām”, J. Streļčenoks izteica gandarījumu par jauniešu izvēli ēnot KNAB un gūt atbildes uz saviem jautājumiem par KNAB.

Noslēdzoties Ēnu dienai, jaunieši atzina, ka nenožēlo savu izvēli doties uz Rīgu un iepazīties ar KNAB. Skolēnus patīkami ir pārsteidzis KNAB darbības daudzveidīgums, jo iepriekš viņi nebija zinājuši, ka "KNAB darbojas ne vien saistībā ar politiķu rīcības uzraudzību, bet arī tiek veikts korupcijas risku novēršanas un izglītošanas darbs, valsts amatpersonu darbības un politisko partiju finanšu kontrole".

KNAB jau trešo gadu pēc kārtas piedalās Ēnu dienā un sniedz iespēju vairākiem jauniešiem, kurus interesē iestādes darbs un cīņa ar korupciju, ielūkoties KNAB ikdienas darba aizkulisēs.

enas-20151.jpg - 95.3 KB

eenas_2015.jpg - 157.51 KB