Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Pēc KNAB prasības tiesa aptur partijas darbību

18. Augusts, 2004.

Bauskas rajona tiesa 18.augustā apmierināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja prasību un apturēja politiskās organizācijas "Bauskas rajona Nacionālā apvienība" darbību uz trīs mēnešiem, uzliekot tai par pienākumu divu nedēļu laikā no sprieduma stāšanās likumīgā spēkā iesniegt likumā noteikto zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību 2003.gadā.

Politiskā organizācija "Bauskas rajona Nacionālā apvienība" iesniedza Birojam finansiālās darbības deklarāciju par 2003.gadu, kurā nebija norādīti visi ienākumu un izdevumu posteņi, kā arī neiesniedza zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību, tādējādi pārkāpjot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasības.

Lai gan atbilstoši likuma prasībām Birojs nosūtīja rakstveida brīdinājumu par pienākumu pildīt likuma prasības un atbildību to neievērošanā, politiskā organizācija "Bauskas rajona Nacionālā apvienība" līdz 8.aprīlim iesniedza tikai precizēto deklarāciju, bet neiesniedza zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību 2003.gadā, kas ir ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas neatņemama sastāvdaļa.

Bauskas rajona tiesā 16.aprīlī iesniegtajā prasības pieteikumā Birojs lūdza apturēt politiskās organizācijas darbību uz sešiem mēnešiem. Ņemot vērā apstākļus, ka politiskā organizācija daļēji bija izpildījusi likumā noteiktās prasības un tās pārstāvji tiesas sēdē atzina savu vainu, Birojs lūdza samazināt darbības apturēšanas laiku līdz trīs mēnešiem.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu KNAB uzlikts pienākums ierosināt politiskās organizācijas darbības apturēšanu tiesas ceļā, ja tā mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas neiesniedz likumā prasītās ziņas.