Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Saeima piešķir KNAB tiesības saņemt nepieciešamo informāciju no kredītiestādēm

16. Decembris, 2004.

16.decembrī Saeima vienbalsīgi pieņēma otrajā (galīgajā) lasījumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma grozījumus, kas paredz KNAB tiesības saņemt no kredītiestādēm informāciju par personu kontiem un to veiktajiem darījumiem.

"Tikko pieņemtie grozījumi KNAB likumā beidzot nodrošina mūs ar nepieciešamo tiesisko instrumentu veicamo pārbaužu efektivitātes paaugstināšanai, kā arī apliecina likumdevēja apņēmību cīnīties pret korupciju mūsu valstī", pēc grozījumu pieņemšanas atzina KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

Saskaņā ar Saeimas pieņemtajiem grozījumiem pēc prokurora vai Augstākās tiesas priekšsēdētāja akceptēta pieprasījuma KNAB būs tiesības saņemt informāciju, lai veiktu izziņu krimināllietās, lai veiktu operatīvo darbību operatīvās uzskaites lietās, lai nodrošinātu valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu kontroli un noskaidrotu valsts amatpersonas bezskaidras naudas uzkrājumus, gūtos ienākumus, veiktos darījumus vai parādsaistības, kā arī lai noskaidrotu deklarācijās norādīto finanšu līdzekļu un saņemto ziedojumu patiesumu un likumību.

KNAB kompetence ir saistīta ar koruptīvo nodarījumu novēršanu un apkarošanu, kas daudzos gadījumos nevar tikt efektīvi realizēta bez kredītiestāžu datu bāzēs esošās informācijas par fizisko un juridisko personu kontiem.

Attiecīgi grozījumi Kredītiestāžu likumā spēkā stājās jau 18.jūnijā, taču sakarā ar likumā iekļauto atsauci uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumu, KNAB nevarēja izmantot likumā noteiktās tiesības.