Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks piedalās ANO kongresā

18. Aprīlis, 2005.

No 18. līdz 25.aprīlim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Aleksejs Loskutovs piedalās 11.ANO Noziedzības novēršanas kongresā, kas šogad notiek Bangkokā, Taizemē. Viena no starptautiskajā forumā apspriežamajām tēmām ir "Korupcijas draudi un tendences 21.gadsimtā".

ANO kongresā paredzēts apspriest valstu īstenoto politiku un stratēģijas pretkorupcijas jomā, kā arī apmainīties ar informāciju un pieredzi, lai pilnveidotu praktisko sadarbību korupcijas novēršanā, izmeklēšanā un iztiesāšanā. Īpaša uzmanība tiks veltīta politiskās korupcijas problēmām, kā arī korupcijai tiesu sistēmā un privātajā sektorā.

ANO kongress notiek vēsturiskā brīdī, jo tuvākajā laikā spēkā stāsies pirmais starptautiskais pretkorupcijas dokuments - ANO Pretkorupcijas konvencija, kas tika atvērta parakstīšanai 2003.gada 9.decembrī Meksikas pilsētā Meridā. Izstrādājot šo tiesiski saistošo starptautisko dokumentu un nododot to ratificēšanai, ANO spēra pirmo nozīmīgo soli cīņā pret korupciju tik plašā mērogā - pusotra gada laikā ANO Pretkorupcijas konvenciju ir parakstījušas vairāk nekā 118 un ratificējušas 18 valstis. Lai konvencija stātos spēkā, tai pievienoties nepieciešams vismaz 30 valstīm.

Latvija jau uzsākusi konvencijas parakstīšanas un ratifikācijas procesu - 2005.gada 12.aprīlī Ministru kabinets atbalstījis likumprojektu par pievienošanos ANO Pretkorupcijas konvencijai, kā arī pilnvarojis Latvijas pārstāvi ANO parakstīt starptautisko dokumentu.

KNAB uzskata, ka konvencijas parakstīšana un ratifikācija demonstrēs Latvijas labo gribu cīnīties ar korupciju un radīs papildu pamudinājumu efektīvi novērst korupcijas cēloņus un cīnīties ar tās sekām, kā arī palīdzēs sadarboties ar citām valstīm.

Sīkāka informācija ANO mājas lapā - http://www.un.org/events/11thcongress/.