Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB apzina institūciju praksi iekšējo pretkorupcijas pasākumu organizēšanā

20. Aprīlis, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz līdz 13.maijam visām ministrijām un to padotības iestādēm, Valsts kancelejai un Valsts kontrolei aizpildīt elektronisku aptaujas anketu, lai apzinātu institūciju praksi iekšējo pretkorupcijas pasākumu organizēšanā.

Anketa sastāv no četrām daļām un tajā ietverti jautājumi par īstenotajiem pretkorupcijas pasākumiem, piemēram, vai institūcijā ir apzināti un apkopoti korupcijas riski, vai, pieņemot nozīmīgus lēmumus, tiek ievērots t.s. „četru acu princips” vai atbildības deleģēšana, jautājumi par personāla politiku, piemēram, vai ir noteikti korupcijas riskiem visvairāk pakļautie amati, atsevišķa sadaļa par kārtību, kādā tiek organizēta rīcība ar valsts mantu, kā arī vispārīgi jautājumi par institūcijas darbības organizāciju, piemēram, vai vismaz reizi gadā notiek darbinieku apmācības pretkorupcijas/ētikas jomā.

Vienlaicīgi institūcijām ir lūgts atsūtīt šādu procedūru dokumentāciju, ja tāda ir izstrādāta:

  • aktuāls pretkorupcijas pasākumu plāns,
  • amatu savienošanas atļaujas saņemšanas kārtība,
  • kārtība, kādā amatpersona ziņo par citas amatpersonas iespējamo interešu konfliktu vai citiem koruptīviem nodarījumiem,
  • kārtība, kādā notiek komunikācija ar klientiem/apmeklētājiem,
  • kārtība, kādā valsts amatpersona rīkojas ar valsts vai pašvaldības institūcijas mantu,
  • kārtība, kādā institūcijā tiek organizēti iepirkumi, kuru līgumcena nepārsniedz 10 000 latu.

Aptaujas laikā iegūtie dati tiks apkopoti un, balstoties uz saņemtajiem rezultātiem, KNAB aktualizēs vadlīnijas par institūciju korupcijas risku identificēšanu, vadību un pretkorupcijas pasākumiem.

Aptaujas anketas paraugs