Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Uzsākts kriminālprocess par policista kukuļošanu

29. Marts, 2006.

KNAB izmeklētājs 2006.gada 24.martā uzsācis kriminālprocesu par kukuļa došanu Kriminālpolicijas darbiniekam.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka policijas pārbaudes laikā kāds vīrietis L. piedāvājis un vēlāk arī nodevis 400 latu kukuli Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes (GPP) Kriminālpolicijas inspektoram, lai kukuļdevēja interesēs veiktu prettiesiskas darbības.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, Rīgas GPP Kriminālpolicijas inspektors godprātīgi pildīja savus amata pienākumus un operatīvi sniedza informāciju savai vadībai un KNAB.

Rīgas GPP 1.iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieku profesionālā rīcība deva iespēju KNAB darbiniekiem veikt nepieciešamās procesuālās darbības, lai iegūtu un nostiprinātu pierādījumus.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros KNAB izmeklētājs pieņēmis lēmumu personu L. atzīt par aizdomās turēto Krimināllikuma 323. panta (Kukuļdošana) pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.[1][1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.