Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Ministru kabinets apstiprina Latvijas dalību Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas apmācībās

4. Oktobris, 2011.

Ministru kabinets 2011.gada 4.oktobrī ir apstiprinājis Latvijas pievienošanos Līgumam par Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas izveidi, tādējādi radot juridisku pamatu Latvijas dalībai Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas apmācību programmās korupcijas novēršanas un apkarošanas jomās.

Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas (International Anti-Corruption Academy, IACA) uzdevums ir nodrošināt tiesībsargājošo institūciju darbinieku profesionālo apmācību pretkorupcijas jomā, veikt korupcijas aspektu izpēti un sniegt tehnisko palīdzību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību un tīklu veidošanu korupcijas apkarošanā.

Latvijas pievienošanās minētajam līgumam veicinās arī Apvienoto Nāciju Organizācijas Pretkorupcijas konvencijā un un Eiropas Padomes krimināltiesību pretkorupcijas konvencijā noteikto prasību izpildi.

Līgums tika atvērts parakstīšanai 2010.gada 2.septembrī Vīnē, un tas ir stājies spēkā 2011.gada 8.martā. Līgumu ir parakstījušas vai tam pievienojušās kopumā 55 valstis un starptautiskās organizācijas.

Līgumā paredzēto saistību izpildi koordinēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

______________________

Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas mājaslapa >>>

Informācija par pievienošanos Līgumam par Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas izveidi >>>

Līgums par Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas kā starptautiskas organizācijas izveidi >>>