Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Šonedēļ eksperti vērtēs Latvijas atbilstību ANO Pretkorupcijas konvencijas prasībām

19. Jūnijs, 2013.

No 19. līdz 21.jūnijam Latviju apmeklē Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu ekspertu delegācija, kuras uzdevums ir izvērtēt konvencijas ieviešanu Latvijā un novērtēt mūsu valsts atbilstību konvencijas prasībām.

Šobrīd noris Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pretkorupcijas konvencijas ieviešanas izvērtēšanas process. Novērtēšanas ietvaros eksperti no dažādām valstīm vērtē dalībvalstu atbilstību konvencijas III un IV nodaļas nosacījumiem – tiesiskā regulējuma praktisko piemērošanu attiecībā uz starptautisko sadarbību, kriminālās atbildības noteikšanu un tiesībaizsardzību.

Šī novērtēšanas cikla ietvaros Latviju vērtē četri eksperti no Gruzijas un Īrijas. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji kā eksperti šogad jau piedalījās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Pretkorupcijas konvencijas novērtējuma vizītē Alžīrijā un šobrīd veic Slovēnijas novērtējumu.

2010.gadā tika uzsākts pirmais novērtēšanas cikls par ANO Pretkorupcijas konvencijas III un IV nodaļu. Plānots, ka nākamais novērtēšanas cikls sāksies 2015.gadā un tā ietvaros notiks dalībvalstu vērtēšana par konvencijas II un V sadaļu, kur eksperti vērtēs preventīvo pasākumu īstenošanu un līdzekļu atgūšanu.

Šīs novērtēšanas vizītes ietvaros ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu ekspertu delegācija tiksies ar KNAB,  Prokuratūras, Tieslietu ministrijas, Augstākās tiesas, Valsts policijas un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai diskutētu par Latvijas atbilstību konvencijas nosacījumiem.

ANO Pretkorupcijas konvencijas mērķis ir veicināt un atbalstīt pasākumus, kas veikti efektīvākai un rezultatīvākai korupcijas novēršanai un apkarošanai un cīņā pret korupciju, tās novēršanā un līdzekļu atgūšanā veicināt, nodrošināt un atbalstīt starptautisko sadarbību un tehnisko palīdzību, kā arī konvencijas mērķis ir veicināt godprātīgu, atbildīgu un atklātu sabiedrisko jautājumu un sabiedriskā īpašuma vadību.

ANO Pretkorupcijas konvencija tika nodota parakstīšanai 2003.gada 9.decembrī, bet spēkā stājās 2005.gada 14.decembrī. Latvija konvencijai pievienojās 2005.gada 1.decembrī. Šobrīd 167 valstis ir ANO pretkorupcijas konvencijas dalībvalstis.

ANO Pretkorupcijas konvencijas oficiālā mājas lapa - www.unodc.org/unodc/en/treaties/CAC/index.html.

img_5244.jpg - 76.84 KB

Šonedēļ novērtēšanas vizītes ietvaros Latvijā atrodas ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu ekspertu delegācija - Eamon Keogh (Ireland), Michael Dreelan (Ireland), Dimosthenis CHRYSIKOS (UNODC), Julia PILGRIM (UNODC), Zurab Sanikidze (Georgia).