Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa došanu pašvaldības policistam

25. Marts, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūrai 2010.gada jūlijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus, rosinot saukt pie kriminālatbildības privātpersonu par kukuļa došanu Rīgas pašvaldības policijas Ūdenslīdēju, glābēju un civilās aizsardzības nodaļas amatpersonai.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda sieviete 2010.gada jūlijā nodevusi kukuli – dāvanu kartes 60 latu vērtībā un alkohola „Hennessy” pudeli - Rīgas pašvaldības policijas Ūdenslīdēju, glābēju un civilās aizsardzības nodaļas priekšniekam, lai tas un viņa pakļautībā esošās amatpersonas neveiktu pienācīgas pārbaudes sporta bāzē Ķīšezerā.

Pateicoties Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas godprātīgai rīcībai un savlaicīgi sniegtajai informācijai, KNAB veica nepieciešamās procesuālās darbības, lai atklātu kukuļdošanas faktu un iegūtu pierādījumus noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret privātpersonu pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas par kukuļdošanu valsts amatpersonai.

___________________________________

323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.