Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB publiskos uzņēmēju aptaujas rezultātus par korupcijas jautājumiem

11. Janvāris, 2012.

Piektdien, 13.janvārī pulksten 11.00, notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latvijas uzņēmēju socioloģiskās aptaujas rezultātiem par korupcijas jautājumiem.

Socioloģiskā aptauja ir veikta 2011.gada nogalē. Tās rezultāti atspoguļo Latvijas uzņēmēju uzskatus par korupcijas izplatību komercdarbības vidē, kā arī pieredzi gan jautājumu kārtošanā dažādās valsts un pašvaldību institūcijās, gan saskarsmē ar korupcijas problēmām.

2011.gada novembrī veiktās aptaujas mērķis bija noskaidrot, vai uzņēmējiem ir nācies veikt neoficiālus maksājumus vai piedāvāt dāvanas valsts amatpersonām, izmantot citus neoficiālus paņēmienus; kuras institūcijas uzņēmēji uzskata par godīgām, kuras – par negodīgām, kāda būtu uzņēmēju uzvedība, ja amatpersona pieprasītu kukuli utt.

Šādu datu iegūšana ir būtiska, jo uzņēmēju aptauja un korupcijas risku izpēte komercdarbības vidē līdz šim nav veikta. Tāpat aptaujas rezultātā iegūtie rezultāti būs noderīgi, plānojot turpmākās korupcijas novēršanas aktivitātes, kā arī izstrādājot KNAB darbības stratēģiju un citus attīstības plānošanas dokumentus. Pēdējā aptauja par iedzīvotāju attieksmi pret korupciju pēc KNAB pasūtījuma tika veikta 2007.gadā.

Preses konference notiks 13.janvārī pulksten 11.00, Brīvības 104, k-2.