Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē Ministru prezidenti par sadarbību ar sabiedriskām organizācijām

9. Februāris, 2015.

Sabiedrības uzticība valsts pretkorupcijas iestādes efektīvai darbībai un sadarbība ar sabiedrību korupcijas novēršanā un apkarošanā ir viens no būtiskākajiem pretkorupcijas instrumentiem.

Saskaņā ar 2015.gada 5.februārī plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk – KNAB) priekšnieka ikgadējo darba novērtēšanu „Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) lūgs viņa darbību vispirms novērtēt sabiedriskajām organizācijām” [LETA], lai nodrošinātu vispusīgu un objektīvu viedokļu saņemšanu KNAB informēja Ministru prezidenti par sadarbību ar sabiedriskām organizācijām.

KNAB 2004.gadā izveidota sabiedriskā konsultatīvā padome (turpmāk – SKP) ar mērķi nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. SKP uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem. Ievērojot minēto, KNAB nosūtīja Ministru prezidentei informāciju par 18 sabiedriskām organizācijām, kurs pārstāv SKP:

1)    Ārvalstu investoru padome Latvijā;
2)    Latvijas Būvnieku asociācija;
3)    Latvijas Juristu biedrība;
4)    Latvijas Juristu apvienība;
5)    Latvijas Darba devēju konfederācija;
6)    Latvijas Pašvaldību savienība;
7)    Veselības aprūpes un darba devēju asociācija;
8)    Latvijas Pilsoniskā alianse;
9)    Latvijas Preses izdevēju asociācija;
10)    Latvijas Raidorganizāciju asociācija;
11)    Latvijas Ārstu biedrība;
12)    Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera;
13)    Latvijas Tirgotāju asociācija;
14)    Vides aizsardzības klubs;
15)    Latvijas Komercbanku asociācija;
16)    Ētikas padome;
17)    Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS;
18)    Sabiedrība par atklātību „Delna”.

Ņemot vērā to, ka KNAB sadarbībā ar SKP izstrādāja un apstiprināja jaunu SKP nolikumu, š.g. 16.februārī plānots apstiprināt jaunu padomes sastāvu un izvirzīt tās priekšsēdētāju, kā arī apspriest turpmākās sadarbības iespējas.

Ievērojot to, ka plašsaziņas līdzekļos publiski viedokli pēc minētā Ministru prezidentes paziņojuma jau sniedza Sabiedrības par atklātību "Delna" direktors G.Jankovs un Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš, taču nav norādīts skaidrs pamatojums, fakti, kā arī informācija tika atspoguļota, nenoskaidrojot KNAB oficiālo viedokli un nepārbaudot informāciju par faktisko situāciju, līdz ar to KNAB minētajām organizācijām lūdzis rast iespēju sniegt KNAB pēc iespējas īsākā laikā konkrētu informāciju, kas pamato organizāciju publisko paustos apgalvojumus, lai KNAB spētu savlaicīgi sniegt savu viedokli.