Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB vadība tiekas ar ārvalstu vēstniecību pārstāvjiem

1. Oktobris, 2007.

Šodien, 1. oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rīkoja Ārvalstu padomnieku grupas (Foreign Advisory Panel) sanāksmi. KNAB vadības tikšanās ar ārvalstu vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvjiem notika, atsaucoties uz daudzu ārvalstu pārstāvju interesi par pēdējā laika notikumiem un KNAB priekšnieka atstādināšanas apstākļiem.

Sanāksmes laikā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītājs Alvis Vilks un priekšnieka vietniece Juta Strīķe īsumā informēja dalībniekus par KNAB darbības rezultātiem, tuvojoties biroja piektajai gadadienai, kas tiks atzīmēta šā gada 10.oktobrī, kā arī par KNAB darbības aspektiem saistībā ar biroja priekšnieka atstādināšanu.

Sanāksmē piedalījās arī Aleksejs Loskutovs, kurš atbildēja uz daudzajiem, viņam adresētajiem ārvalstu vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvju jautājumiem par atstādināšanas iemesliem un to iespējamo saistību ar biroja darbības rezultātiem korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Sanāksmē piedalījās vairāk kā 20 valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Ārvalstu pārstāvji atzinīgi vērtēja līdzšinējo KNAB darbu un pateicās birojam par šīs sanāksmes rīkošanu. Piemēram, Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības pārstāvis atzina, ka ASV seko šā brīža notikumiem Latvijā, izteica atbalstu KNAB darbam korupcijas novēršanā un apkarošanā, kas veicina tādu tiesisku sistēmu, kura balstīta uz likuma spēku nevis politisku iejaukšanos.

Ārvalstu padomnieku grupa tika izveidota drīz pēc KNAB darbības uzsākšanas, tajā aicināti piedalīties vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji Latvijā. Ārvalstu padomnieku grupas sanāksmes notiek aptuveni divas reizes gadā. Sanāksmēs KNAB informē ārvalstu vēstniecības un starptautisko organizāciju pārstāvniecības par savu darbību un uzrunā ārvalstu pārstāvjus par iespējamo palīdzību un sadarbību korupcijas novēršanā un apkarošanā.