Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Partija LPP/LC izpildījusi KNAB likumīgās prasības

4. Janvāris, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk tekstā - Birojs) nosūtījis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai lūgumu atsaukt prasības pieteikumu, kurā ierosināja apturēt partijas LPP/LC darbību un uzlikt tai pienākumu atmaksāt pretrunā ar likuma prasībām saņemtos finanšu līdzekļus.

Tiesai nosūtītajā lūgumā Birojs informē, ka saskaņā ar tā rīcībā esošo informāciju LPP/LC ir pārskaitījusi valsts budžetā ziedojuma daļu 2 938,90 latu apmērā, kas bija saņemta pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 2.panta trešās daļas prasībām, tādējādi izpildot likuma prasības.

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likums nosaka, ka, ja partija KNAB noteiktajā termiņā neizpilda likumā noteikto pienākumu, KNAB priekšniekam ir pienākums ierosināt attiecīgās partijas darbības apturēšanu tiesas ceļā un tādējādi ar tiesas lēmumu uzlikt partijai pienākumu izpildīt likuma prasības.

Saistībā ar likumā noteikto prasību nepildīšanu 2008.gada 3.janvārī tiesa pieņēma lēmumu par Konservatīvās partijas darbības apturēšanu, pērn divus - par Darba partijas darbības apturēšanu un Sporta partijas darbības izbeigšanu.