Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

VID Kriminālpārvaldes amatpersona atzīta par aizdomās turēto

9. Jūlijs, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs atzinis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas Kriminālpārvaldes direktoru par aizdomās turēto saistībā ar nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijās un neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos.

Kriminālprocesa ietvaros iegūtā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka VID amatpersona nav ievērojusi likumā „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktās prasības un Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, proti, laika posmā no 2002.gada līdz 2007.gadam neatļauti piedalījusies mantiskos darījumos, kas tai sakarā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts, kā arī attiecīgo periodu valsts amatpersonas deklarācijās sniegusi nepatiesas ziņas par ienākumiem lielā apmērā.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai VID amatpersonu atzītu par aizdomās turēto Krimināllikuma 326.panta pirmajā daļā un 219.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.[1]

Lēmums pieņemts 2008.gada 26.maijā un par to tika paziņots amatpersonas izvēlētajam aizstāvim, lūdzot informēt viņa aizstāvāmo par nepieciešamību ierasties KNAB, lai iepazītos ar lēmumu un paustu attieksmi par izteiktajām aizdomām. Ar pieņemto lēmumu VID amatpersona iepazinās 2008.gada 8.jūlijā. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis – sūtījuma saņemšanas adreses paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts.

Informācija par VID Muitas Kriminālpārvaldes direktora atzīšanu par aizdomās turēto un viņam piemērotajiem drošības līdzekļiem nosūtīta finanšu ministram un VID ģenerāldirektoram.

--------------------------------

[1] 219.pants. Izvairīšanās no deklarācijas iesniegšanas
(1) Par likumā noteiktās ienākumu, īpašuma, darījumu vai citas mantiska rakstura deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.
(2) Par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

326.pants. Neatļauta piedalīšanās mantiskos darījumos
(1) Par mantiska darījuma veicināšanu vai piedalīšanos tajā, ja to mantkārīgā nolūkā vai citas personiskās ieinteresētības dēļ izdarījusi valsts amatpersona, kurai tas sakarā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts, –
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.