Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē par priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ievērošanu

7. Septembris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) informē, ka desmit dienas līdz priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumam viena politiskā partija ir sasniegusi 85% un otra 75% no likumā noteiktā izdevumu apmēra, kas noteikts konkrētu priekšvēlēšanu izdevumu segšanai: visu veidu reklāmas izvietošanai, pasta pakalpojumiem, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai. Vēl divi politiskie spēki sasnieguši attiecīgi 67% un viena partija – 35%. Trīs politiskie spēki sasnieguši mazāk par 5%, bet piecas partijas – nav izlietojušas finanšu līdzekļus minētajiem vēlēšanu kampaņas izdevumiem.

Kontrolējot aģitācijas ierobežojumu ievērošanu, KNAB apkopojis uz 2011.gada 5.septembri savā rīcībā esošo informāciju, kuru atbilstoši likuma prasībām partijas un mediji ir iesnieguši par paredzamo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu televīzijā, radio, preses izdevumos, internetā, telpās un publiskās vietās, pasta pakalpojumu izmantošanu, kā arī par veikto labdarības pasākumu finansēšanu un sponsorēšanu:

Nr.
p.k.

Saraksta
nosaukums

Sasniegtais
apmērs (%)

1. VIENOTĪBA
67,83
2. Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
0
3. „Zatlera Reformu partija”
35,73
4.
Kristīgi demokrātiskā savienība
0,08
5.
Šlesera Reformu partija LPP/LC
85,05
6.
Politisko partiju apvienība „Saskaņas Centrs”
67,32
7.
„PCTVL-Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”
4,55
8.            
Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”             
2,09
9.
„Par prezidentālu republiku”
0
10.
„Pēdējā partija”
0
11.
Zaļo un Zemnieku savienība
75,76
12.
„Tautas kontrole”
0
13.
Partija „Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”
0

 

Likums nosaka, ja priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā KNAB konstatē, ka partija vai to apvienība, kā arī ar tām nesaistīta persona ir veikusi aģitāciju par summu, kas pārsniedz tām noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, biroja priekšnieks pieņem lēmumu par aizliegumu veikt turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

KNAB aicina iedzīvotājus sniegt informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem, t.sk. slēptās aģitācijas gadījumiem saistībā ar partiju veiktajām vēlēšanu kampaņām gan Latvijas reģionos, gan ārvalstīs.

Informāciju birojam var sniegt:

  • personīgi darba dienās no plkst.8.30 līdz 17.00 (Rīgā, Brīvības ielā 104, 2.korpuss, 123.kabinets),
  • pa uzticības tālruni 8000 2070,
  • pa faksu 67 33 11 50,
  • pa pastu (Brīvības iela 104 k-2, Rīga, LV-1001),
  • pa elektronisko pastu knab[at]knab.gov.lv.

Jau ziņots, ka atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumam saistībā ar 2011.gada 17.septembrī izsludinātajām Saeimas vēlēšanām politiskā organizācija vai to apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu visos piecos vēlēšanu apgabalos, izdevumiem par reklāmas izvietošanu, pasta (arī elektroniskā pasta) pakalpojumu izmantošanu, lai ar tā palīdzību nosūtītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, labdarības pasākumu finansēšanu, sponsorēšanu, izmaksājot pabalstus un izdarot dāvinājumus (ziedojumus) drīkst izlietot ne vairāk par 282 559,62 latiem.

Plašāka informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanu un tās apmaksas kārtību:

Neskaidrību gadījumā lūdzam uzdot jautājumus elektroniski, rakstot uz e-pastu: jautajums[at]knab.gov.lv.