Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trīs personām par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

18. Augusts, 2015.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai  2015.gada jūnijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus pret divām personām par krāpšanu un vienu personu par krāpšanas atbalstīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Minētais kriminālprocess tika izdalīts no 2013.gada 15.martā uzsāktā kriminālprocesa par Pārtikas  drošības, dzīvnieku  veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR”  amatpersonu iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu saistībā ar 2011. un 2012.gada iepirkumiem  par stikla zušu piegādi un to ielaišanu Latvijas upēs un ezeros.

Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka personas veikušas noziedzīgus nodarījumus – krāpšanu, t.i. svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās (Krimināllikuma (KL)177.panta otrā daļa), un minētās darbības atbalstīja amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli (KL 318.panta otrā daļa).

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

177.pants. Krāpšana

(2) Par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.