Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Aizdomās par kukuļa pieprasīšanu tiek turēts Finanšu policijas izmeklētājs un četri starpnieki

6. Maijs, 2008.

2008.gada aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā uzsākts kriminālprocess saistībā ar 15 000 latu kukuļa pieprasīšanu.

Kriminālprocesa ietvaros par aizdomās turētajām atzītas piecas personas: Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes vecākais izmeklētājs – par kukuļņemšanu lielā apmērā un vēl četras personas – par starpniecību kukuļošanā un kukuļa piesavināšanos.

Ilgstoša operatīvo pasākumu kompleksa rezultātā iegūtā informācija liecina, ka kukulis 15 000 latu apmērā tika pieprasīts no kāda uzņēmēja par to, lai Finanšu policijas pārvaldē (FPP) netiktu uzsākta pārbaude saistībā ar viņa uzņēmuma darbību.

Realizējot operatīvo informāciju un veicot operatīvos pasākumus, konstatēts, ka FPP izmeklētājam paredzētā nauda tika saņemta un nodota divu dienu laikā dažādās Latvijas pilsētās, kā starpniekus izmantojot vairāku uzņēmumu amatpersonas.

2008.gada 25.aprīlī pēc 8 000 latu kukuļa pieņemšanas KNAB aizturēja FPP vecāko izmeklētāju un četrus starpniekus, kuri darbojās kukuļņēmēja interesēs. Turklāt starpnieki bija piesavinājušies atlikušo daļu - 7 000 latu no saņemtā 15 000 latu kukuļa.

Izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi dod pamatu uzskatīt, ka FPP vecākais izmeklētājs ar amatu saistītās profesionālās iemaņas ir izmantojis nelikumīgām darbībām, maksimāli apgrūtinot noziedzīga nodarījuma atklāšanas iespējas.

Aizdomās turētajam FPP izmeklētājam piemēroti vairāki ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.sk. aizliegums pildīt jebkādus amata pienākumus Finanšu policijas pārvaldē. Arī četrām pārējām aizdomās turētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.